27. 11. 2007,
10.25

Torek, 27. 11. 2007, 10.25

Koper potrdil drugo mesto

Nogometaši Kopra so v 19. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Livar s 4:0 (2:0). Junak tekme je bil mladi Hrvat Damir Vidović.

Na Bonifiki sta se srečala drugouvrščena ekipa lige in zadnjeuvrščeni Livar, tekmo pa so prepričljivo dobili gostitelji. Do 18. minute so gledalci gledali rahlo premoč Kopra, ki jo je v 18. minuti po gneči v kazenskem prostoru izkoristil napadalec Volaš. Jalov pritisk domačih nogometašev se je nadaljeval vse do 39. minute, ko je Viler lepo prodrl po levem boku in podal v kazenski prostor, kjer je bil lepo postavljen Vidovič ter žogo s peto z dveh metrov atraktivno potisnil v gol. Takoj po zadetku je lepo streljal še Jukan, ki je z 20 metrov za les zgrešil levo vratnico.

V drugem polčasu sta se najprej zvrstili lepi priložnosti Volaša. Prvič je bil sam pred vratarjem gostov, ki ga je zadel iz neposredne bližine, v drugem poskusu pa je z glavo streljal pod prečko, vendar je vratar Zaletel, ki je vstopil v igro v drugem polčasu, žogo izbil v kot. V 65. minuti je Jukan streljal prosti strel z desne strani. Zadel je vratnico, odbito žogo je dobil Volaš, vendar je vratar strel spet ubranil, novo odbito žogo pa je v gol potisnil Vidovič. Sledili sta lepi priložnosti Pluta v 76. in 77. minuti, vendar je vratar gostov obakrat ostal nepremagan. Livar si ni priigral nobene resne priložnosti, razen v zadnji minuti, ko je nekdanjemu Koprčanu Kremenoviču vratar Hasič strel ubranil. Ko so gledalci že mislili, da je dvoboj že končan, je Elshani povišal na 4:0.