20.15

Jose Mourinho Real Madrid Sporting Gijon

Sobota, 2. 4. 2011, 20.15

Konec neverjetnega niza Joseja Mourinha

Portugalski trener Jose Mourinho je po devetih letih dočakal poraz na domači prvenstveni tekmi. Real Madrid je pokleknil pred Sportingom iz Gijona, niz Mourinha pa se je prekinil po 150 dvobojih.

''Trener vseh trenerjev'', ''Specialni št. 1'', ''Čarovnik'' ... Jose Mourinho je vse do sobote, 2. aprila 2011 držal v rokah neverjeten niz zaporednih tekem brez domačega prvenstvenega poraza. Nazadnje je grenkobo poraza izkusil 23. februarja 2002, ko je v portugalskem prvenstvu vodil Porto. Takrat so njegove izbrance na ''zmajevem'' štadionu s 3:2 presenetili nogometaši Beira Mar, nato pa se je kontroverznega strokovnjaka oprijel vzdevek nepremagljivega stratega na domačih tekmah, saj je na klopi Porta, Chelseaja, Interja in madridskega Reala do sobote nanizal kar 150 dvobojev brez poraza. Od tega le 25 neodločenih rezultatov. Resda je doma izgubljal v ligi prvakov oziroma pokalnih tekmovanjih, v prvenstvu pa niti pod razno.

Sporting šokiral Madrid

Kdo bi si mislil, da bo niz zaključil Sporting Gijon, ki se v ''primeri division'' krčevito bori za obstanek. Zadetek, ki je štadion Santiago Bernabeu zavil v črno, je v 79. minuti dosegel Miguel de las Cuevas, neprepričljivi ''beli baletniki'' - nastopili so brez poškodovanega Cristiana Ronalda, manjkali pa so tudi Kaka, Karim Benzema in Xabi Alonso - pa navkljub odločnem naletu v zadnjih minutah niso izenačili. Real do srečanja s Sportingom v tej sezoni na domačem igrišču ni izpustil niti točke. Sedemnajstega aprila ga čaka še veliki derbi španskega prvenstva, težko pričakovani ''el clasico'' z Barcelono.