7 let, 12 mesecev

Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Real Madrid četrtfinale Juventus Monaco

Sreda, 15. 4. 2015, 8.21

Kako je Jan Oblak grenil življenje Ronaldu in druščini (video)

Osrednji junak madridskega derbija, ki je bil tudi hkrati uvodni obračun četrtfinala lige prvakov, je bil slovenski vratar Jan Oblak. Zgradil je zid, ki ga nogometaši Reala niso mogli prebiti.

Da bo imel vratar Atletica Madrida Jan Oblak veliko dela na prvi četrtfinalni tekmi nogometne lige prvakov proti Real Madridu, je bilo jasno. Že ob pogledu na imena, ki jih ima mestni tekmec, je bilo jasno, da si bo zrl iz oči v oči z odličnimi posamezniki na čelu s Cristianom Ronaldom.

Galaktiki so v torek zvečer osemkrat neposredno udarili na vrata slovenskega reprezentanta, ki je z izjemnimi obrambami spravljal v obup vse zvezdnike Reala.

Vrata na štadionu Vicenta Calderona je zaklenil in ni pustil, da bi kakšna žoga končala za njegovim hrbtom. Ne Ronaldo, ne Gareth Bale, ne James Rodriguez, ne Karim Benzema … niso imeli pravega orožja, da bi onesposobili slovenskega junaka, ki si je po koncu 90 minut razumljivo prislužil naziv igralec tekme, ki se je končala z 0:0.

Zaradi odlične predstave bo vrata Atletica zagotovo branil tudi na povratni tekmi prihodnjo sredo, na štadionu Santiago Bernabeu pa ga prav tako čaka izjemno težkih 90 minut ali celo več, če bosta ekipi morebiti igrali podaljšek oziroma svojo usodo krojili s streljanjem enajstmetrovk.