Jan Oblak Jan Oblak Eusebio Jorge Jesus

Nedelja, 12. 1. 2014, 19.28

Jan Oblak je bil na derbiju Eusebio: številka ena je njegova

Da tokratne športne nedelje ne bomo pozabili kar tako, niso poskrbeli le slovenski junaki v zimskih športih, temveč tudi nogometaš Jan Oblak.

Peter Prevc je bil zlat na tekmi smučarskih skokov v Kulmu in prišel do prve zmage v svetovnem pokalu, Jakov Fak je bil drugi na tekmi svetovnega pokala v biatlonu v Ruhpoldingu, zdaj je vse slovenske športne navdušence razveselil še Jan Oblak.

Komaj 20-letni vratar je namreč branil vseh 90 minut na največjem derbiju portugalskega nogometa med Benfico in Portom. Lizbončani so zmagali z 2:0, kar pomeni, da je Škofjeločan, ki ni imel veliko dela, a je deloval zelo suvereno, lahko zadovoljen.

Zadovoljstvo je lahko še toliko večje, ker je med vratnicami največjega portugalskega kluba stal, kljub temu da je po poškodbi okreval Artur Moraes. Izkušeni Brazilec je očitno izgubil bitko z Oblakom za številko ena pri Benfici. Zdaj že lahko trdimo, da je slovenski reprezentant najverjetneje postal prvi vratar dvakratnega evropskega prvaka.

Benfica je skočila na vrh

Priložnost, ki jo je dobil ob poškodbi Moraesa na prvenstveni tekmi proti Olhanenseju sredi decembra lani, je Oblak odlično izkoristil. Od takrat je branil na še štirih tekmah in na vseh ohranil mrežo nedotaknjeno. V članski konkurenci je zdaj na vratih Benfice odigral na šestih tekmah. Treh v prvenstvu in treh v pokalnih tekmovanjih. Skupaj je med vratnicami Lizbončanov prebil že 473 minut, a gola še ni dobil. Izjemno.

Benfica je z zmago na derbiju s tretjega skočila na prvo mesto prvenstvene razpredelnice, saj je njen mestni tekmec Sporting tokrat le remiziral v gosteh pri Estorilu.