28. 1. 2021,
22.53

3 leta, 2 meseca

Thermometer Blue 0,24

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Zlatan Ibrahimović Josip Iličić Samir Handanović italijanski pokal

Četrtek, 28. 1. 2021, 22.53

Italijanski pokal, četrtfinale

Atalanta brez Iličićeve pomoči izločila Lazio, kot zadnji v polfinale Napoli

Atalanta | Atalanta je v četrtfinalu pokala izločila Lazio. | Foto Guliverimage

Atalanta je v četrtfinalu pokala izločila Lazio.

Znani so vsi polfinalisti pokalnega tekmovanja. Interju Samirja Handanovića, ki je v torek izločil Milan, sta se pridružila Juventus, Napoli in Atalanta. Stara dama je s 4:0 odpravila Spal, moštvo Josipa Iličića, ki je srečanje spremljal s klopi, pa je, kljub igralcu manj, s 3:2 premagalo Lazio, Juventus se je poigral s Spalom, Napoli pa s Spezio. Neapeljčani so že v prvem polčasu zabili štiri zadetke in rešili tekmo.

Sportal Lukaku skočil v Ibrahimovića: to mu je rekel Šved #video

Po dramatičnem derbiju Handanović še sanja svojo prvo lovoriko Inter je prvi polfinalist italijanskega pokala. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Inter je prvi polfinalist italijanskega pokala. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

AC Milan je po zaslugi Zlatana Ibrahimovića povedel z 1:0, a po izključitvi Šveda v 58. minuti, ko je prejel še drugi rumeni karton − prvega je dobil ob koncu prvega polčasa po kratkem stiku z Romelujem Lukakujem − je Inter prevzel pobudo in na koncu dosegel velik preobrat. Začel ga je Lukaku, ki je v 71. minuti z enajstmetrovke poskrbel za izenačenje, uro in podaljšek pa je v sedmi minuti sodnikovega dodatka prehitel Christian Eriksen, ki je bil natančen s prostega strela.

Zadetek Eriksena za zmago Interja:

Pri Interju je vse srečanje branil slovenski vratar Samir Handanović, ki v svoji bogati karieri še vedno čaka na prvo lovoriko. Sarma proti mestnemu tekmecu ni imel veliko dela, saj so "gostje" le štirikrat streljali proti njegovim vratom, le enkrat pa je žogo šla tudi v okvir gola.