12. 9. 2022,
22.40

1 leto, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,11

Thiago Motta Lovro Štubljar Jaka Bijol Atalanta Inter Samir Handanović Sandi Lovrič Petar Stojanović serie A italijansko prvenstvo AC Milan

Ponedeljek, 12. 9. 2022, 22.40

Italijansko prvenstvo, 6. krog

Stojanović izgubil proti Mourinhu, Salernitana presenetila Juventus

Empoli Roma Petar Stojanović | Petar Stojanović je z Empolijem z 1:2 izgubil z Romo. | Foto Reuters

Petar Stojanović je z Empolijem z 1:2 izgubil z Romo.

V šestem krogu italijanske lige sta se Atalanta in Cremonese razšla z 1:1. To je bila prva domača tekma Atalante, odkar jo je zapustil Josip Iličić. Atalanta je z remijem zapravila priložnost, da bi se povzpela na prvo mesto. Vodilni Napoli je bil boljši od Spezie, Inter je s Samirjem Handanovićem med vratnicama ugnal Torino, AC Milan pa na gostovanju Sampdorio. Juventus je proti Salernitani zaostajal z 0:2, nato pa po dramatičnem zaključku srečanja osvojil točko. Krog sta zaključila Empoli s Petrom Stojanovićem in AS Roma. Slednji so zmagali z 2:1.

Sportal Dobra in slaba novica za AC Milan

Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, je proti Torinu do zmage prišel v 89. minuti, ko je zadel Marcelo Brozović. V Neaplju, kjer so domači sredi tedna v ligi prvakov prikazali odlično igro in s 4:1 premagali Liverpool, pa so se tokrat mučili s Spezio vse do 89. minute. Takrat je gol za zmago dosegel Giacomo Raspadori.

Atalanta se je v uvodni nedeljski tekmi mučila s čvrsto obrambo Cremoneseja in šele v 64. minuti je Nizozemec Teun Koopmeiners zadel iz prostega strela. Po pregledu posnetka pa so sodniki odločili, da je Caleb Okoli žogi v gol pomagal z roko in ga razveljavili. Deset minut kasneje pa so domači le povedli. Strelec je bil Turek Merih Demiral. A slavje je bilo kratko. Emanuele Valeri je le štiri minute kasneje izid spet poravnal. Cremonese, ki se je vrnil v serie A prvič po letu 1996, se bo kot kaže letos krčevito boril za obstanek. Na šestih tekmah je doslej zbral dve točki.

Udinese je s Sandijem Lovrićem s 3:1 premagal Sassouolo. Jaka Bijol pa zaradi poškodbe ni bil v kadru Videmčanov. Prav tako trenutno zaradi poškodbe Lovro Štubljar ne igra za Empoli. Je pa celotno tekmo zanj odigral Petar Stojanović. Z 2:1 jih je premagala AS Roma Joseja Mourinha.

Bologna z novim trenerjem

Thiago Motta je novi trener Bologne. Na trenersko klop italijanskega prvoligaša bo sedel prihodnji teden. Pri Bologni so v torek odpustili srbskega trenerja Sinišo Mihajlovića, potem ko so modro-rdeči to sezono na petih tekmah zbrali le tri točke in so ena od šestih ekip, ki še ni zmagala v novi sezoni elitne italijanske lige. Štiridesetletni Motta je nazadnje vodil Spezio, ki mu jo je minulo sezono uspelo obdržati v elitni druščini serie A s 36 točkami z 38 tekem.

Italijansko prvenstvo, 6. krog:

Sobota, 10. september:
Napoli : Spezia 1:0 (0:0)
Inter Milano : Torino 1:0 (0:0)
Samir Handanović (Inter) je branil celo tekmo.

Sampdoria : Milan 1:2 (0:1)

Nedelja, 11. september:
Sassuolo : Udinese 1:3 (1:0)
Sandi Lovrić (Udinese) je odigral celotno tekmo, Jaka Bijol (Udinese) zaradi poškodbe ni bil v kadru.

Empoli : AS Roma 1:2 (1:1)
Petar Stojanović (Empoli) je odigral celotno tekmo, Lovro Štubljar (Empoli) ni bil v kadru.