italijansko prvenstvo Samir Handanović Inter Juventus

Ponedeljek, 25. 4. 2016, 18.05

Napoli izgubil v Rimu, Juventus je italijanski prvak, Vid Belec nepremagan

Roma Napoli | Foto Reuters

Po 35. krogu italijanskega prvenstva je že jasno, da bo prvak sezone torinski Juventus. Na derbiju kroga je Roma premagala Napoli, ki bi edini še lahko ogrozil nov naslov Stare dame. Inter Samirja Handanovića je v soboto premagal Udinese in ohranil upanje na ligo prvakov.

V Rimu je Roma z 1:0 premagala Napoli in s tem Juventusu pomagala do petega zaporednega naslova ialijanskega prvaka, kar je izenačitev rekorda Torinčanov iz leta 1935. Tri kroge pred koncem prvenstva ima Juventus 12 točk prednosti pred Napolijem.

Carpi Vida Belca je doma premagal Empoli, mreža slovenskega vratarja se ni zatresla.

Inter je s Samirjem Handanovićem v soboto s 3:1 doma premagal nekdanji dolgoletni klub slovenskega vratarja Udinese in ohranil nekaj upanja v lovu na tretjeuvrščeno Romo in kvalifikacije za ligo prvakov.

V soboto je bilo na delu kar nekaj Slovencev. Najbolj zanimivo je bilo v Bergamu, kjer je Jasmin Kurtić (igral je vso tekmo) z Atalanto gostil Chievo Valterja Birse (igral je 72 minut) in Boštjana Cesarja (obsedel je na klopi) ter ga premagal z 1:0.

Palermo je z 2:0 zmagal v gosteh pri Frosinoneju. Siniša Anđelković je za goste igral vso tekmo, medtem ko Aljaža Strune ni bilo niti na klopi.

Tim Matavž je za Genoo pri porazu v Bologni z 0:2 igral le v prvem polčasu.

Fiorentina Josipa Iličića, ki je igral 52 minut, a se ni najbolj izkazal, je po nori končnici tekme doma izgubila proti Juventusu z 1:2. Najprej so domači izenačili, zadel je Nikola Kalinić, a je že nekaj minut pozneje Alvaro Morata poskrbel za novo vodstvo gostov. V zadnji minuti so imeli nogometaši Fiorentine na voljo enajstmetrovko, a jo je prav Hrvat, strelec prvega gola za domače, zapravil in poskrbel, da so Torinčani zdaj le še milimeter oddaljeni od novega državnega naslova.