3. 4. 2017,
23.00

Thermometer Blue 0

italijansko prvenstvo Juventus Josip Iličić Andrej Kotnik Samir Handanović Jasmin Kurtić Siniša Anđelković Boštjan Cesar Valter Birsa

Ponedeljek, 3. 4. 2017, 23.00

Italijansko prvenstvo, 30. krog

Juventus preživel pekel v Neaplju, velik spodrsljaj Interja

Napoli Juventus | Foto Reuters

V 30. krogu italijanskega prvenstva sta v derbiju remizirala Napoli in Juventus (1:1). Čeprav so bili domači veliko boljši nasprotnik, je stari dami v Torino uspelo odnesti točko. Visoke zmage se je veselil Jasmin Kurtić, ki je z Atalanto nebogljeno Genoo razbil kar 5:0. Samir Handanović je z Interjem doma presenetljivo izgubil proti Sampdorii (1:2).

Poleg Kurtića se je treh točk veselil le še Josip Iličić, ki je doma s Fiorentino premagal Bologno, Chievo Valterja Birse in Boštjana Cesarja je moral priznati premoč Crotoneju Andreja Kotnika, ki pa spet ni dobil priložnosti za igro. Birsa je igral do 57. minute, Cesar pa je tako kot Kotnik tekmo spremljal s klopi.

Praznih rok je ta konec tedna ostal tudi Siniša Anđelković. Palermo je doma izgubil s Cagliarijem.

V soboto je Roma brez večjih težav premagala Empoli Mihe Zajca (2:0). V ponedeljek sta krog zaprla Inter in Sampdoria. Samirju Handanoviću je po prvem polčasu kazalo dobro, saj so Milančani vodili, v nadaljevanju pa so gostje preobrnili rezultat in šokirali navijače črno-modrih..