16. 1. 2017,
22.57

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 1,05

italijansko prvenstvo Inter Juventus AC Milan Samir Handanović Josip Iličić Valter Birsa Boštjan Cesar Luka Krajnc Jasmin Kurtić Siniša Anđelković

Ponedeljek, 16. 1. 2017, 22.57

Italijansko prvenstvo, 20. krog

Milan je bil na robu prepada, a se je rešil

Andrea Belotti | Foto Getty Images

V zadnji tekmi 20. kroga italijanskega prvenstva se je Milan v Torinu v ponedeljek rešil po zaostanku z 0:2 in prišel do točke.

V nedeljo je vodilni Juventus, ki brani naslov, v nedeljo zvečer izgubil z 1:2 v gosteh pri Fiorentini. Pri tej je Josip Iličić igral samo v zadnjih petih minutah, ko je bil na semaforju že končni izid.

​Inter Samirja Handanovića, ki je branil vso tekmo,  je v sobotni tekmi proti Chievu tudi po zaslugi podaje Valterja Birse po prvem polčasu zaostajal, a nato prišel do preobrata in pete zaporedne prvenstvene zmage (šesto v vseh tekmovanjih). Inter, ki je katastrofalno začel novo sezono, se je z novo zmago na pet točk približal mestom, ki vodijo v ligo prvakov.

Pri gostih je bil od dveh slovenskih reprezentantov na igrišču le Valter Birsa (Boštjan Cesar je sedel na klopi), še to samo v prvem polčasu, a se v tem času izkazal. Z novo podajo je namreč poskrbel za vodstvo gostov po prvem polčasu. V drugem delu igre je dolgo kazalo, da bo Inter spet razočaral, a nato je v zadnjem delu tekme strl upor gostov, zabil tri gole (zadnja dva v zadnjih minutah) in prišel do novih točk.

V zadnji nedeljski tekmi Josipa Iličića čaka poslastica

V nedeljo so bili na delu še številni klubi slovenskih nogometašev. Atalanta Jasmina Kurtića, ki je igral 73 minut, je izgubila v Rimu pri Laziu. Sampdoria Luke Krajnca, ki spet ni nastopil, je brez zadetkov remizirala z Empolijem, medtem ko je Palermo brez Siniše Anđelkovića izgubil pri Sassuolu.

Italijansko prvenstvo, 20. krog:

Sobota:
Crotone : Bologna 0:1 (0:0)
Džemaili 51.

Inter : Chievo 2:1 (0:1)
Icardi 69., Perišić 86.; Pellissier 34.
Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo; Valter Birsa je za Chievo igral v prvem polčasu in prispeval podajo za gol gostov. Boštjan Cesar je pri Chievu vso tekmo sedel na klopi in ni dobil priložnosti za igro.