6. 11. 2016,
22.34

Thermometer Blue 0,23

Chievo Fiorentina Inter Samir Handanović Luka Krajnc Valter Birsa Boštjan Cesar Atalanta Josip Iličić Jasmin Kurtić Juventus nogomet italijansko prvenstvo

Nedelja, 6. 11. 2016, 22.34

Italijansko prvenstvo, 12. krog

Bosanec razžalostil Slovenca, Handanović po dolgem času spet nasmejan

Pjanić Juventus | Foto Reuters

V 12. krogu italijanskega prvenstva je Chievo Boštjana Cesarja in Valterja Birse izgubil proti prvaku Juventusu (1:2). Srečanje v Veroni je odločil bosanski reprezentant Miralem Pjanić. Zmage proti nekdanjim soigralcem se je z Atalanto veselil Jasmin Kurtić, Inter Samirja Handanovića je v zadnjih minutah strl zadnjeuvrščeni Crotone.

Boštjan Cesar in Valter Birsa sta s Chievom gostita prvake iz Torina, a na koncu ostala praznih rok. Birsa je igral do sredine drugega polčasa, Cesar, ki se vrača po poškodbi, pa ni dobil priložnosti za igro. Novo ničlo je vknjižil tudi Pelrmo Siniše Anđelkovića, ki je domačimi gledalci moral priznati premoč AC Milana. Jasmin Kurtić je z Atalanto s 3:0 premagal svojo nekdanjo ekipo Sassuolo.

Josip Iličić je s Fiorentino gostil Sampdorio Luke Krajnca in prišel le do točke. Jojo se je spet izkazal in s podajo poskrbel za vodilni zadetek, Kranjc je bil spet le na klopi gostov.

Inter Samirja Handanovića, ki je na zadnjih devetih tekmah v vseh tekmovanjih kar šestkrat izgubil, je v zadnjih minutah tekme le strl odpor Crotoneja se lepo povzpel po lestvici. Nekdanjemu slovenskemu reprezentantančnemu vratarju ni bilo potrebno niti enkrat posredovati, saj gostje niso niti enkrat streljali v okvir vrat.