Nedelja, 13. 8. 2017, 22.35

Italijanski superpokal

Lazio po dramatični končnici prek Juventusa do superpokalne lovorike

Lazio | Foto Reuters

Na Olimpijskem štadionu v Rimu je domači Lazio z zadetkoma Cira Immobileja in Alessandra Murgie, ki je zadel v 93. minuti, s 3:2 premagal italijanskega prvaka Juventus in osvojil četrti superpokalni naslov. To je prva trenerska lovorika Simoneja Inzaghija.

Nogometaši Lazia so v 32. minuti povedli prek Immobileja, ki je uspešno izvedel 11-metrovko. 27-letni napadalec je drugič udaril v 54. minuti, ko je še v drugo poslal žogo za hrbet Gianluigija Buffona.

Pet minut pred koncem rednega dela je kazalo, da bo Laziu le uspelo spodnesti tla stari dami, a nato je na sceno stopil Paulo Dybala in v petih minutah z dvema zadetkoma zrežiral izenačenje – na 2:2 je izenačil iz 11-metrovke. Ko se je zdelo, da se bo tekma zavlekla v podaljška, pa sta za veselje domačih poskrbela rezervista. Jordan Lukaku je lepo našel Alessandra Murgia, ta pa je v izdihljajih postavil končnih 3:2.

Za Lazio je to četrta superpokalna lovorika (1998, 2000 in 2009) in prva po  sezoni 2012/13, ko je bil najboljši v pokalnem tekmovanju.