Atalanta Samir Handanović Valter Birsa Josip Iličić italijansko prvenstvo

Četrtek, 16. 7. 2020, 23.35

Italijansko prvenstvo, 33. krog

Samir Handanović in Inter skočila na drugo mesto v serie A

Jasmin Kurtić, Parma | Jasmin Kurtić je dosegel svoj četrti zadetek v tej sezoni. | Foto Getty Images

Jasmin Kurtić je dosegel svoj četrti zadetek v tej sezoni.

V 33. krogu italijanskega prvenstva je Jasmin Kurtić s Parmo po preobratu moral priznati premoč AC Milanu (3:1). Slovenski reprezentant, ki je odigral celotno tekmo, je v 44. minuti svojo ekipo popeljal v vodstvo, a to ni bilo dovolj za končni uspeh. Cagliari Valterja Birse je visoko izgubil na gostovanju pri Sampdorii, slovenski nogometaš pa je igral do 78. minute. Fiorentina je bila premočna za Lecce Žana Majerja, vodilni Juventus pa je remiziral proti Sassuolu (3:3). Inter s Samirjem Handanovićem je z zmago na gostovanju pri Spalu skočil na drugo mesto.

Nogometaši Atalante so na prvi tekmi kroga v torek s kar 6:2 odpravili Brescio, slovenski reprezentant Josip Iličić pa je tekmo spremljal na tribuni, saj mu je trener Gian Piero Gasperini namenil nekaj dodatnega počitka. Ekipa iz Bergama, pri kateri je Hrvat Mario Pašalić dosegel svoj prvi hat-trick, je po visoki zmagi vsaj začasno skočila na drugo mesto in je niz neporaženosti podaljšala že na 13 krogov. Atalanta je v tej sezoni v izvrstni strelski formi, na 33 tekmah je dosegla kar 93 zadetkov, druga strelsko najbolj razpoložena ekipa Juventus jih je dosegel 70, Lazio in Inter pa še dva manj.

V četrtek je bil na delu še Samir Handanović, ki z Interjem gostoval pri Spalu in si z visoko zmago zagotovil drugo mesto na lestvici serie A.