serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Sassuolo Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

3 leta

Inter se je veselil brez Handanovića, derbi v Genovi brez zmagovalca

Nogometaši Juventusa so izkoristili nov remi Rome in prednost pred sinovi volkulje povečali na devet točk. Inter je zmagal brez poškodovanega Samirja Handanovića.

V nedeljo je Luka Krajnc s Ceseno izgubil na San Siru, v lov za točke pa sta se pognala tudi Boštjan Cesar in Valter Birsa (oba Chievo) ter prav tako ostala praznih rok. Birsa je igral v prvem polčasu, Cesar pa ni dobil priložnosti za igro. Praznih rok se je v Palermo vrnil tudi Siniša Anđelković, ki je izgubil proti Laziu. Slovenski občasni reprezentant je odigral celotno srečanje.

Za konec nedeljskega sporeda smo spremljali še obračun med Fiorentino Josipa Iličića in Jasmina Kurtića ter Torinom. Prvi je po dolgem času spet našel mesto med prvo enajsterico Fiorentine, Kurtić pa je sedel na klopi. Fiorentina je bila boljši nasprotnik, na koncu pa se je tekma končala brez zmagovalca.

V ponedeljek je Sassuolo z 2:0 izgubil v Neaplju, Dejan Lazarević pa je v igro vstopil v 78. minuti. Inter se je moral znajti brez poškodovanega Samirja Handanovića, tretjo zaporedno ligaško zmago pa je zabeležil pri Cagliariju.

Dvoboj med Parmo in Udinesejem zaradi finančnih nezmožnosti gostiteljev, ki nimajo denarja niti za varnostnike, ni bil odigran, mestni derbi v Genovi pa je bil zaradi slabega vremena prestavljen na torek, ko se je končal brez zmagovalca.