19.53

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Handanovićev Inter izgubil derbi z Napolijem in primat v prvenstvu

Inter Samirja Handanovića je 15. krogu serie A izgubil derbi z Napolijem in tudi primat v prvenstvu. Fiorentina Josipa Iličića je iztržila remi.

Interjev Samir Handanović je na derbiju kroga v gosteh proti Napoliju zelo hitro prejel gol. V drugi minuti ga je presenetil argentinski zvezdnik Gonzalo Higuain. Tik pred koncem prvega polčasa je Inter doživel še drugo hladno prho. Japonec Yuto Nagatomo je v 44. minuti dobil drugi rumeni karton, kar je pomenilo rdečega, tako da je moral zapustiti igrišče.

Inter je torej v drugem polčasu igral z desetimi igralci. Handanović je drugič na tekmi klonil v 62. minuti. Strelec pa isti kot pri prvem golu - Higuain. 5 minut kasneje je Inter na najboljši možni način odgovoril na pritisk Napolija, z golom Srba Adema Ljajića in znižal zaostanek na 1:2. To je bil tudi končni rezultat tekme.

Atalanta je presenetila Romo na domačem igrišču, Jasmin Kurtić pa je za gostitelje, ki jih vodi zamejski Slovenec Edy Reja, igral do 84. minute.

Boštjan Cesar (igral celo tekmo) in Valter Birsa (igral do 71. minute) sta s Chievom v Veroni izgubila proti Udineseju. Vid Belec (branil celo tekmo) je s Carpijem zmagal pri Genoi.

Slovenski dvojec Siniša Anđelković in Aljaž Struna je s Palermom gostil Juventus in izgubil z 0:3. Primorec je igral od prve do 74. minute, Gorenjec pa je celotno tekmo presedel na klopi.

Josip Iličić je s Fiorentino proti Sassuolu izvlekel točko. Iličić je igral celo tekmo.