serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Sassuolo Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Udinese

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

3 leta

Genoa potisnila Inter na osmo mesto

Prvak Juventus in Cagliari sta 35. krog serie A v soboto odprla z remijem. Milan je premagal Romo. Josip Iličić še naprej blesti, tokrat dvakrat zatresel mrežo Empolija.

Juventus je v soboto le remiziral proti Cagliariju pred domačimi navijači, bilo je 1:1. Ker pa so Torinčani že osvojili naslov, imajo vseeno razlog za zadovoljstvo. Na tej tekmi se je namreč po odpravljeni poškodbi vrnil njihov zvezdnik Paul Pogba, ki je zaigral v prvi postavi in takoj zadel. To je pred povratno tekmo polfinala lige prvakov proti Realu v Madridu, v Torinu je Juventus zmagal z 2:1, prav gotovo dobra novica za italijanske prvake, slaba pa za branilce naslova evropskega prvaka.

V času nedeljskega kosila sta se brez zmagovalca razšla mestna tekmeca Chievo in Verona. Valter Birsa je za Chievo odigral do 59. minute, Boštjan Cesar pa celotno tekmo.

Luka Krajnc je s Ceseno, s katero drvi v drugo ligo, izgubil s Sassuolom Dejana Lazarevića, Siniša Anđelković je s Palermom izgubil proti Atalanti, potem ko je zabil avtogol.

Josip Iličić in Jasmin Kurtić sta se s Fiorentino po bolečem porazu v prvi polfinalni tekmi lige Europa s Sevillo veselila pri Empoliju. Še posebej zadovoljen je lahko Iličić, ki je v 4. in 68. minuti zatresel mrežo nasprotnika.