Lionel Messi Lionel Messi Lyon Marseille PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

FRANCOSKO PRVENSTVO, 16. KROG

PSG le do točke, Marseille skočil na drugo mesto

PSG, Lionel Messi | PSG je zabeležil drugi remi v sezoni. | Foto Guliverimage

PSG je zabeležil drugi remi v sezoni.

Danes je bilo na sporedu vseh deset tekem 16. kroga francoskega prvenstva. Vodilni PSG, ki bo vsaj do novega leta igral brez zvezdnika Neymarja, je zvečer gostil Nico, ki je trenutno na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Tekmeca sta se razšla brez zadetkov, Lionel Messi pa je zaigral prvič, odkar je prejel zlato žogo. Poraz do tega kroga drugega Rennesa proti Lillu (1:2) je izkoristil Marseille, ki je z zmago nad ekipo Troyes skočil na drugo mesto.

Nogometaši PSG so imeli proti četrtouvrščeni Nici izrazito večjo posest žoge (70:30) in približno petkrat več strelov, a jim vseeno ni uspelo streti odpora ekipe z Azurne obale. PSG ima kljub remiju še vedno velikih 12 točk naskoka pred najbližjimi zasledovalci.

Nica ima na četrtem mestu 27 točk, dve več ima Marseille, ki je približno uro igral z igralcem več, a je že pred tem, v 30. minuti, edini zadetek na tekmi dosegel Gerson.

Rennes, ki si je v skupini G konferenčne lige, kjer igra tudi slovenski prvak Mura, že zagotovil izločilne boje, je tokrat doma pokleknil pred Lillom, potem ko sta Xeka in Renato Sanches že v prvem polčasu dvakrat zatresla mrežo domačih. Ti so poraz ublažili z golom Benjamina Bourigeauda v 85. minuti.