10. 12. 2023,
23.00

4 mesece, 3 tedne

Thermometer Blue 0,02

Lille Monaco Nice Le Havre Luka Elsner Kylian Mbappe Kylian Mbappe PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 10. 12. 2023, 23.00

FRANCOSKO PRVENSTVO, 15. KROG

Nesrečen poraz Elsnerjevih, Nica skočila na drugo mesto

PSG Bradley Barcola | PSG je v 15 krogih zbral 36 točk. | Foto Reuters

PSG je v 15 krogih zbral 36 točk.

V 15. krogu francoskega prvenstva je vodilni PSG v soboto gostil Nantes in zmagal z 2:1. Parižani imajo zdaj na lestvici štiri točke prednosti pred Nico, ki je v nedeljo z 2:1 ugnala Reims. Monaco je kljub igralcu manj na igrišču od 75. minute z 2:1 ugnal Rennes. Le Havre Luke Elsnerja je na gostovanju v Strasbourgu klonil z 1:2, potem ko so domači zadeli za zmago v 97. minuti. Na uvodni tekmi sta se Montpellier in Lens razšla brez golov in zmagovalca.

PSG je v soboto na domačem terenu povedel v 41. minuti, ko je v polno meril Bradley Barcola, a je na drugi strani v 55. minuti odgovoril Mostafa Mohamed. Zmago in tri točke domačim pa je nato v 83. minuti zagotovil Randal Kolo Muani, ki je v mrežo pospravil odbito žogo. PSG je tako v svojem 15. nastopu dosegel enajsto zmago.

Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner je v nedeljo proti Strasbourgu nesrečno ostal praznih rok. Za vodstvo domačih je v 21. minuti zadel Emanuel Emegha, na začetku drugega polčasa pa je za Le Havre in izenačenje zadel Yoann Salmier. Ko je že delovalo, da se bo srečanje končalo z delitvijo točk, pa je za zmago Strasbourga v 97. minuti zadel Abakar Sylla. Le Havre je tako petič v sezoni ostal brez točk.