7. 1. 2018,
23.06

6 let, 3 mesece

Thermometer Blue 0,15

Jan Repas Robert Berić Patrik Eler Rene Krhin francoski pokal Denis Petrić Ivan Firer

Nedelja, 7. 1. 2018, 23.06

Francoski pokal, 1. krog

Šestica PSG, Berić junak zelenih

Robert Berić | Foto Reuters

Najboljši francoski klubi so v leto 2018 vstopili prek pokala. Napadalec Robert Berić se je vrnil v St. Etienne in že na prvi tekmi zablestel z zadetkom. Caen je napredoval s pomočjo podajalca Jana Repasa, Nantes je z rezervistom Renejem Krhinom visoko zmagal, Auxerre in Guingamp pa sta zmagala brez pomoči Ivana Firerja oziroma Denisa Petrića. Nancy je izgubil z Lyonom, Patrik Eler pa ni kandidiral za dvoboj.

Napadalec Robert Berić se je vrnil iz Belgije, kjer kot posojeni napadalec St. Etienna ni dobil resnejše priložnosti za nastop. Z Anderlechtom ni izkusili niti ene igralne minute v ligi prvakov. Pozimi se je vrnil v Francijo in zablestel že na prvem srečanju.

Na pokalni tekmi z Nimesom je vstopil v igro na začetku drugega polčasa in v 62. minuti povedel St. Etienne v vodstvo. To je bil njegov prvi zadetek po osmih mesecih in dveh dneh. Pred tem je nazadnje zatresel mrežo Bordeauxa, "daljnega" 5. maja 2017.

Zvezni igralec Rene Krhin je na gostovanju Nantesa pri nižjeligašu Senlisu (4:0) zaigral zadnjih 14 minut. To je bil njegov prvi nastop po krajši odsotnosti zaradi zdravstvenih težav.

Slovenski reprezentant Jan Repas je s Caenom brez večjih težav v gosteh odpravil SC Hazebrouck (2:0). Nekdanji nogometaš Domžal je v 27. minuti prispeval podajo za prvi zadetek Caena. Po njegovem predložku s kota je v polno zadel Sylvio Ronny Rodelin.