nogomet

Četrtek, 5. 10. 2023, 9.30

Fluminense drugič v finalu pokala libertadores

Fluminense | Foto Guliverimage

Brazilski nogometni klub Fluminense se je drugič v svoji zgodovini uvrstil v finale pokala libertadores, južnoameriške različice lige prvakov. Na povratni tekmi polfinala je z 2:1 v gosteh v brazilskem obračunu premagal Internacional Porto Alegre. Prva tekma na Maracani, ki bo gostila finale 4. novembra, se je končala neodločeno 2:2.

Branilec Gabriel Mercado je v deveti minuti popeljal v vodstvo Porto Alegre, v zaključku tekme pa je preobrat uspel Fluminenseju z zadetkoma Johna Kennedyja v 81. minuti in Germana Cana v 87.

Fluminense se bo za lovoriko pomeril z boljšim iz drugega polfinala, v katerem bosta na drugi tekmi v noči na petek v Sao Paolu igrala še ena brazilska ekipa, Palmeiras, in argentinski Boca Juniors. Prva tekma se je končala z 0:0.