19.53

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Fiorentina se krasi na vrhu, poker Napolija v Milanu

V 7. krogu serie A je Milan doživel sramoto proti vročemu Napoliju, ki je zmagal kar s 4:0. Vodilna Fiorentina z golom Josipa Iličića ugnala Atalanto z Jasminom Kurtićem.

Na sporedu je bil veronski derbi med Chievom Boštjana Cesarja in Valterja Birse ter Verono. Slovenca sta bila v prvi postavi. medtem, ko je Cesar odigral celo tekmo je bil Birsa zamenjan v 54. minuti. Derbi se je končal z remijem 1:1. Carpi Vida Belca je z 2:1 premagal Torino. Belec je branil celo tekmo, Carpi pa je s to zmago zapustil zadnje mesto prvenstvene lestvice, zdaj je 16. s petimi točkami.

Palermo Siniše Anđelkovića, ki je obsedel na klopi, in Aljaža Strune (odigral celo tekmo) je izgubil z Romo. Inter Samirja Handanovića - branil celo tekmo, je po porazu proti Napoliju v Genovi remiziral.

Prvak Juventus, ki očitno v tej sezoni "igra" le v ligi prvakov, je svojo šele drugo zmago v prvenstveni sezoni ulovil proti Bologni. Milan je doživel razočaranje v tekmi z Napolijem, ki ga je zlahka premagal.

Fiorentina je odlično začela dvoboj z Atalanto. V vodstvo je prešla v 6. minuti, po zadeti enajstmetrovki Josipa Iličića (zamenjan v 74. minuti). Do polčasa, ob igralcu več, je že bilo 2:0. Jasmin Kurtić je bil zamenjan v 7. minuti, ko je bil izključen njegov soigralec Gabriel Paletta. Fiorentina je z zmago s 3:0 sedaj sama uvrščena na čelo lestvice italijanskega prvenstva.