NK Drava Ptuj NK Triglav Prva liga Telekom Slovenije Druga liga Nastja Čeh Siniša Brkić

Dodatne kvalifikacije za popolnitev 1. SNL

Triglav po velikem preobratu ostaja med elito! #video #foto

1

Triglav Drava | Foto Vid Ponikvar

Triglav si je v dodatnih kvalifikacij za popolnitev 1. SNL zagotovil obstanek v prvoligaški druščini. Kranjčani so že na Ptuju zmagali z 2:1, prvo ligo pa so s slavjem s 4:2 in skupnim izidom 6:3 potrdili še pred domačimi gledalci.

Ptujčani so v Kranj prišli v slabem položaju, a po pol ure igre jim je kazalo odlično. Napadalec Drave Jaka Bizjak je v razmaku štirih minut zabil dva zadetka, a veselje ni trajalo dolgo.

Domači so se po šoku pobrali tik pred koncem prvega polčasa, ko je po lepi podaji Davida Tijanića najprej z glavo natančno meril Rok Elsner, le dve minuti pozneje pa je za izenačenje na 2:2 pa je poskrbel vroči Matej Poplatnik.

Triglav ostaja med prvoligaško druščino:

1 / 17

Kranjčani so odlično odprli tudi drugi polčas in že po nekaj minutah prek Luke Majcna prešli v vodstvo, vse dvome o tem, kdo bo v naslednji sezoni igral v najboljši slovenski ligi, pa je v 81. minuti s svojim drugim zadetkom na tekmi razblinil Poplatnik.

Triglav bo v sezoni 2018/19 delal družbo Olimpiji, Mariboru, Domžalam, Rudarju, Celju, Gorici, Krškemu, Aluminiju in Muri.