14.14

Sreda, 28. 11. 2007, 14.14

Delitev točk v Kopru

Primorski derbi med Koprom in Primorjem bi moral biti v soboto, a so ga prestavili na nedeljo zaradi poplavljenega igrišča.

Domači nogometaši so prevladovali v prvem polčasu in si priigrali kopico priložnosti. V 15. in 21. minuti je dve izjemni priložnosti zapravil Galun. Prvič je njegov strel z glavo zletel mimo ajdovskih vrat, v drugi akciji pa se je po lepi globinski žogi znašel sam pred vratarjem Nenezičem, ki je njegov strel s kančkom sreče zaustavil. V nadaljevanju v polno nista zadela niti Jukan in Božičič.

Izbranci gostujočega stratega Borivoja Lučiča so bili v prvem polčasu v povsem podrejenem položaju, ob koncu polčasa pa so vendarle povedli. V svojem kazenskem prostoru je Handanagič zrušil enega od gostujočih napadalcev, zanesljivi "eksekutor" z bele točke pa je bil Andrusko.

V začetku drugega dela so nogometaši iz Ajdovščine celo imeli manjšo premoč, v 59. minuti pa so Koprčani vendarle izvedli lepo akcijo. Po desni strani je prodrl Volaš in poslal predložek v sredino, kjer je bil v pravem trenutku na pravem mestu Galun in izenačil na 1:1. V nadaljevanju so izbranci domačega stratega Vlada Badžima pritisnili na gostujoča vrata, poskusi Jukana in dvakrat Volaša pa niso končali v ajdovski mreži.