17. 10. 2016,
22.29

6 let, 7 mesecev

Thermometer Orange 8,48

špansko prvenstvo nogomet Lionel Messi Lionel Messi Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Jan Oblak Jan Oblak Rene Krhin Atletico Madrid Real Madrid Barcelona

Ponedeljek, 17. 10. 2016, 22.29

Špansko prvenstvo, 8. krog

Atletico, Barcelona in Real so zabili kar 17 golov, v zadnji tekmi kroga jih je padlo pet

Yannick Carrasco Atletico | Foto Guliver/Getty Images

Jan Oblak in preostala Atleticova druščina je v 8. krogu la lige do tal ponižala Granado Reneja Krhina, ki zaradi poškodbe ni igral. Barcelona je skupaj s povratnikom po poškodbi, Lionelom Messijem, ki je začel na klopi, visoko odpravila Deportivo, enako pa velja tudi za Real, ki je pred tem trikrat remiziral. Villarreal je brez Bojana Jokića v nedeljo visoko zmagal. V zadnji tekmi kroga je Osasuna v ponedeljek s 3:2 premagala Eibar.

Španski prvak Barcelona se je po tistem nepričakovanem porazu pri Celti pred reprezentančnim premorom vrnila na zmagovalne tirnice. Katalonci so Deportivo premagali s kar 4:0, zadetek pa je le tri minute po prihodu v igro prispeval tudi Lionel Messi, ki se vrača po poškodbi.

Jan Oblak in Atletico sta Krhinovo Granado razbila s kar 7:1. Gostje so sicer povedli že v 18. minuti, ko je za izjemen zadetek poskrbel Isaac Cuenca, slovenski vratar je bil povsem brez moči (klikni za ogled videa). A Atletico gostom ni dolgo gledal v hrbet, za Madridčane je v 34. minuti najprej izenačil Yannick Carrasco, taisti igralec pa je čez dobrih deset minut zadet še enkrat in poskrbel za popoln preobrat. V drugem polčasu so colchonerosi še stopili na plin in dosegli še pet zadetkov ter do tal ponižali Granado, ki je igrala brez Reneja Krhina, ki se je poškodoval na tekmi med Slovenijo in Anglijo.

Za konec sobotnega dne se je predstavil še Real, ki je kar s 6:1 premagal Betis in prekinil serijo remijev z zadnjih prvenstvenih tekem. Dva zadetka je dosegel Isco, po enega pa Cristiano Ronaldo, Marcelo, Karim Benzema in Raphaël Varane.