7 let, 12 mesecev

Brazilija ZDA

Četrtek, 31. 5. 2012, 9.52

Brazilci nadigrali Američane

V prijateljski nogometni tekmi je Brazilija v Washingtonu premagala ZDA s 4:1 (2:1).

Najboljši igralec tekme je bil mladi brazilski zvezdnik Neymar, ki je dosegel gol iz enajstmetrovke, še dva pa je pripravil. Napadalec Santosa je najstrožjo kazen izkoristil v 12. minuti, nato pa so gole dosegli še Thiago Silva (26.), Marcelo (52.) in Pato (88.), edini gol za Američane je dosegel Herculez Gomez v 45. minuti.

Brazilci so tako prekinili niz petih zaporednih zmag varovancev Jürgena Klinsmanna, ki so v tem nizu ugnali tudi Slovenijo. V medsebojnih tekmah Brazilcev in Američanov je zdaj izid 16:1, Američani so edino zmago dosegli leta 1998 (1:0).