Katar Mehika zlati pokal

Nedelja, 25. 7. 2021, 9.10

prvenstvo srednje in severne amerike ter karibov

Branilci naslova zanesljivo v polfinale

Mehika zlati pokal | Mehičani so se z zanesljivo četrtfinalno zmago uvrstili v polfinale. V tem jih čakajo gostje na prvenstvu iz Katarja. | Foto Reuters

Branilci naslova Mehičani so se uvrstili v polfinalu zlatega pokala, nogometnega prvenstvu Srednje in Severne Amerike ter Karibov, ki poteka v ZDA. Mehika je v četrtfinalu izločila Honduras s 3:0 (3:0). Azijski prvaki Katarci, gostje na tekmovanju, so ugnali Salvador s 3:2 (2:0).

Preostala četrtfinalna para v noči na ponedeljek po slovenskem času sta Kostarika - Kanada, zmagovalec bo igral z Mehiko, in ZDA - Jamajka. Ta par bo dal tekmeca Katarju.

Mehika je vse tri gole dala že v prvem polčasu in strla odpor oslabljenih tekmecev, ki so izgubili veliko igralcev že pred četrtfinalom zaradi koronavirusnih okužb. Rogelio Funes Mori je z glavo zadel v 26. minuti, Jonathan Dos Santos (31.) in Orbelin Pineda sta bila nato uspešna v razmaku sedmih minut.

Prvi polfinalisti so postali Katarci, dva gola je zadel Al Moez Ali, Abdelaziz Hatim pa je zadel tretji gol za arabsko ekipo v Arizoni. Oba gola za Salvador, ki mu v drugem delu ni uspel popoln preobrat, je v drugem polčasu zabil Joaquin Rivas.