5 let, 3 mesece

Villarreal Bojan Jokić Gregor Balažic Partizan Beograd Josip Iličić Fiorentina Ažbe Jug Sporting Lizbona Tim Matavž Augsburg Robert Berić Rapid Dunaj

Četrtek, 19. 9. 2013, 10.31

Bojan Jokić igral pri visoki zmagi, Josipu Iličiću 17 minut pri porazu

V 3. krogu skupinskega dela lige Europa je bilo na delu kar nekaj klubov slovenskih nogometašev, ki pa se niso naigrali.

V skupini I je Fiorentina še drugič izgubila, pred domačimi navijači jo je premagal Lech Poznan z 2:1. Josip Iličić je tako začel na klopi in na igrišče prišel v 73. minuti, ko je njegova ekipa zaostajala z 0:1. Po treh krogih so Firenčani na zadnjem mestu skupine.

V skupini L je do zgodovinske prve zmage v Evropi prišel nemški Augsburg, z 1:0 je zmagal na Nizozemskem pri AZ Alkmaarju. Tim Matavž ni dobil priložnosti za igro, vso tekmo je presedel na klopi za rezervne nogometaše. V isti skupini je Partizan v Beogradu po dveh zmagah izgubil proti Athletic Bilbau. Slovenskega branilca Gregorja Balažica tokrat ni bilo niti na klopi srbskega prvaka. Augsburg je po treh tekmah na zadnjem mestu lestvice, Partizan je drugi.

Roberta Berića zaradi izključitve, ki jo je prejel v prejšnjem krogu, ni bilo pri Saint Etiennu, ta je z 1:0 zmagal v Ukrajini pri Dnipru v skupini G. Francozi so po treh krogih na drugem mestu svoje skupine.

Sporting je v Lizboni s 5:1 premagal albanski Skenderbeu. Portugalci, pri katerih mladega slovenskega vratarja Ažbeta Juga ni bilo niti na klopi, si ostali na tretjem mestu lestvice skupine H.

V skupini E je Villarreal doma visoko premagal Dinamo iz Minska in skočil na drugo mesto na lestvici. Bojan Jokić je za španskega prvoligaša igral od prve do zadnje minute.