Argentina Lionel Messi Lionel Messi noge

Torek, 2. 8. 2016, 12.28

Bo novi selektor Argentine prepričal Messija?

Edgardo Bauza

Edgardo Bauza je postal selektor nogometne reprezentance Argentine, je sporočila Argentinska nogometna zveza. Glavni nalogi 58-letnega nekdanjega obrambnega igralca bo, da Argentina v naslednjem obdobju osvoji turnir na najvišji ravni in da prepriča zvezdnika Lionela Messija, da bi ponovno zaigral za reprezentanco.

Bauza je brazilski Sao Paulo letos vodil do polfinala pokala libertadores, ta pokal pa je osvojil leta 2014 s San Lorenzom, najljubšim klubom papeža Frančiška, ter leta 2008 z ekvadorskim LDU Quitom.

Pred Bauzo naj bi vroče selektorsko mesto zavrnili Diego Simeone (Atletico Madrid), Jorge Sampaoli (Sevilla) in Mauricio Pochettino (Tottenham Hotspur).

Argentinska reprezentanca je na jubilejnem celinskem tekmovanju, južnoameriškem prvenstvu, ki je bilo junija v ZDA, boj za naslov izgubila v finalu proti Čilu po izvajanju enajstmetrovk. S porazom proti Čilu po enajstmetrovkah se je za Argentino končalo tudi lansko južnoameriško nogometno prvenstvo.

Takoj po prvenstvu v ZDA se je od reprezentance poslovil razočarani napadalec in kapetan reprezentance Lionel Messi, po dveletnem sodelovanju pa se je za odhod odločil tudi 53-letni selektor Gerardo Martino. Razlog za Martinov odstop v začetku julija je bil spodleteli dogovor s klubi, ki so svojim igralcem prepovedali nastop za reprezentanco na olimpijskem turnirju v Rio de Janeiru, s čimer bi bil v celoti ogrožen nastop Argentine na poletnih olimpijskih igrah v Braziliji.