Robert Lewandowski Raphinha Real Madrid Barcelona el clasico

Nedelja, 24. 7. 2022, 8.32

Barcelona z golom Raphinhe premagala madridski Real

Nova okrepitev Barcelone odločila nervozni in vroči el clasico

Barcelona Real Madrid Raphinha | Raphinha je zadel za zmago Barcelone nad Realom. | Foto Guliverimage

Raphinha je zadel za zmago Barcelone nad Realom.

Nogometaši španskega velikana Barcelone so v okviru priprav na novo sezono na turneji po Združenih državah Amerike odigrali četrti el clasico v zgodovini zunaj Španije proti Real Madridu. V Las Vegasu so Katalonci z zadetkom nove okrepitve Raphinhe v 27. minuti z 1:0 premagali evropskega in španskega prvaka.

Barcelona Raphinha
Sportal Raphinha blestel ob debiju in zmagi nad Beckhamovimi

Raphinha, ki se je blaugrani pridružil v začetku meseca iz angleškega Leedsa, je bil mož odločitve pred 65 tisoč gledalci na stadionu Allegiant, domovanju ekipe NFL Las Vegas Raiders.

Brazilec je prestregel slabo podajo Realovega Ederja Militaa in po enem dotiku žoge z levico premagal vratarja belih, Thibauta Courtoisa. Katalonci so si ustvarili več strelskih priložnosti, a jim po zaslugi Courtoisa ni uspelo povišati izida.

Med moštvoma se je večkrat zaiskrilo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Med moštvoma se je večkrat zaiskrilo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Debi Lewandowskega  Robert Lewandowski je dočakal debi v dresu Kataloncev. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Robert Lewandowski je dočakal debi v dresu Kataloncev. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Prvič se je v novem dresu predstavil tudi Poljak Robert Lewandowski, ki je ta mesec zapustil Bayern, vendar se ob prvencu ni vpisal med strelce. Ob polčasu ga je, kot dogovorjeno, zamenjal Pierre-Emerick Aubameyang. Ta je le dve minuti po vstopu v igro imel lepo priložnost, da bi dosegel gol, a je z glavo za malo zgrešil.

Real Madrid bo ameriško turnejo nadaljeval v torek s tekmo proti mehiški Americi v San Franciscu, Barcelono pa isti večer v Dallasu čaka dvoboj z italijanskim velikanom Juventusom.