Sreda, 5. 4. 2017, 21.01

Angleško prvenstvo, 31. krog

Chelsea na krilih Hazarda odbil napad Cityja

Chelsea Manchester City | Foto Reuters

V 31. krogu angleške premier league je vodilni Chelsea na Stamford Bridgeu z 2:1 porazil Man City. Londončani so tako ohranili sedem točk naskoka pred Tottenhamom, ki je sicer gladko premagal Swansea.

Navijače Chesleaja je nekoliko zaskrbel poraz proti Crystal Palaceu prejšnji konec tedna, a so se lahko pomirili po dnašnji zmagi nad Manchster Cityjem. Eden Hazard je Chelsea hitro popeljal v vodstvo, a je City preg Sergia Aguera tudi hitro izenačil. Belgijski reprezentant je v 35. minuti zapravil enajstmetrovko, a prišel do odbite žoge in jo pospravil za hrbet gostujočega vratarja Wilfreda Caballera.

Chelsea ostaja sedem točk pred najbližjimi zasledovalci na prvenstveni lestvici.

Ibrahimović rešil jeznega Mourinha, ki spet ni zmagal

Zlatan Ibrahimović v 94. minuti izkoristil enajstmetrovko. | Foto: Reuters Zlatan Ibrahimović v 94. minuti izkoristil enajstmetrovko. Foto: Reuters Manchester United lovi ligo prvakov in vse bolj se zdi, da jo bo njegov trener Jose Mourinho poskušal ujeti prek lige Europa, v kateri je še v igri za lovoriko (zmagovalec se uvrsti v elitno evropsko klubsko tekmovanje). V prvenstvu namreč spet ni zmagal, še drugič zapored je remiziral pred domačimi navijači in je vse bolj oddaljen od cilja. Res je, da v prvenstvu ni izgubil 19. zapored (nazadnje je izgubil 23. oktobra lani proti Chelseaju), a je to za Portugalca, ki je po tekmi spet bentil nad svojo usodo, slaba tolažba.

"Smo imeli priložnosti? Smo. Smo bili spet oškodovani? Smo. Smo spet zadeli vratnico? Smo," je bil po zadnjem žvižgu sodnika, ki je med tekmo razveljavil gol Zlatana Ibrahimovića, spet nezadovoljen Mourinho. Portugalca je Ibrahimović sicer rešil pred porazom, potem ko je globoko v sodnikovem podaljšku v gol spremenil enajstmetrovko. Za njo je poskrbel kar sam. Po njegovem strelu je nasprotnikov branilec Ashley Williams v svojem kazenskem prostoru igral z roko, si prislužil rdeč karton in poskrbel za najstrožjo kazen.

Leicester se s Shakespearjem ne ustavlja

Leicester City je v torek še šestič zapored zmagal, odkar je na njegovo klop sedel Craig Shakspeare, ki je nasledil Clauda Ranierija. Italijana, ki je tega angleškega nogometnega malčka lani senzacionalno popeljal do naslova prvaka. Doma je z 2:0 odpravil zadnjeuvrščeni Sunderland. Ekipo, ki je pod vodstvom Davida Moyesa praktično že odpisana v boju za obstanek.