23. 10. 2016,
19.38

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,45

angleško prvenstvo Chelsea Manchester City Manchester United Liverpool Arsenal Tottenham nogomet

Nedelja, 23. 10. 2016, 19.38

Angleško prvenstvo, 9. krog

Chelsea na Stamford Bridgeu razstavil Mourinhov United

Chelsea | Foto Reuters

V  vrhuncu devetega kroga angleške premier league je Chelsea na Stamford Bridgeu s kar 4:0 razbil Manchester United.

Že pogled na prvo postavo rdečih vragov je dajal občutek, da v Londonu nimajo kaj iskati, Chelsea pa je darilo nekdanjega trenerja Joseja Mourinha tudi izkoristil in se je kot vlak sprehodil čez razglašene rdeče vrage.

Portugalec je v svojo zaščitno taktiko 4-2-3-1 nogometaše nametal kot s fračo in doživel pravo polomijo. V napadu je začel povsem nevidni in razglašeni Zlatan Ibrahimović, ki se je komaj premikal po igrišču, na levem krilu napada se je mučil mladi Marcus Rashford, ki sicer ne zna drugega kot igrati v konici napada, na sredini je spet zaigral Marouane Fellaini, na levi strani obrambe pa je začel počasni Daley Blind in tekma se ni mogla končati drugače, kot se je. Tudi Paul Pogba, za katerega se je zdelo, da prihaja v formo, je spet pokazal, da temu ni tako in bo treba  nanj še malce počakati.

Na drugi strani pa v vrstah Londončanov ni bilo šibke točke. Chelsea je začel svoj pohod začel že v prvi minuti, ko je zaspano gostujočo obrambo prehitel Pedro, na 2:0 je že v prvem polčasu povišal po podaji s kota Gary Cahill, dva zadetka pa so modri dosegli tudi v drugem polčasu. Najprej se je skozi obrambo, ki ji je poveljeval v nedeljo izjemno slabi Chris Smalling, sprehodil Eden Hazard, vajo Belgijca pa je za končnih 4:0 ponovil še Francoz N'Golo Kante.

Manchester United, ki jih že v sredo čaka derbi v ligaškem pokalu proti Man Cityju, je v London prispel brez kapetana Wayna Rooneyja, Henrikha Mkhitaryna in Luka Shawa.

Kriza Cityja se nadaljuje

Vodilni Man City, ki je sredi tedna doživel pravo ponižanje na Camp Nouu, je domačimi gledalci še petič zapored v vseh tekmovanjih ostal brez zmage. Tokrat mu je načrte prekrižal Southampton. Svetniki so povedli prek Nathana Redmonda, sinjemodre pa je pred novo katastrofo rešil rezervist Kelechi Iheanacho.

Arsenal kljub spodrsljaju ostal pred Liverpoolom

Kaj se je dogajalo v soboto? Arsenal je po dolgem času le remiziral. Topničarji so streljali s slepimi naboji proti Middlesbroughu, zato pa Liverpool nadaljuje svoje dobre predstave. Na Anfieldu je z 2:1 preskočil WBA in se točkovno izenačil z Londončani in vodilnim Man Cityjem.

Nepričakovan poraz je vknjižil Everton, po dolgem času pa se je zmage veselil prvak Leicester, ki se je v tej sezoni osredotočil na ligo prvakov.