Manchester City Liverpool Arsenal angleško prvenstvo

Nedelja, 21. 5. 2017, 18.15

Angleško prvenstvo, 38. krog

Šok za Wengerja, Arsenal po 19 letih brez lige prvakov

Manchester City | Foto Reuters

V zadnjem krogu angleškega prvenstva se je odločalo o zadnjih potnikih v ligo prvakov. Poleg prvaka Chelseaja in podprvaka Tottenhama, ki je v nedeljo zmagal kar s 7:1, sta se v elitno tekmovanje uvrstila še Manchester City in Liverpool. Arsenal je tako kljub zmagi nad Evertonom po dolgih letih pod vodenjem Arsena Wengerja ostal brez lige prvakov, kar je velik šok za ambicije londonskega velikana.

V zadnjem krogu je zablestel najboljši strelec premier league Harry Kane. Prvi napadalec Tottenhama je pri zmagi s 7:1 nad Hullom sodeloval kar s tremi zadetki. Skupno jih je v tej sezoni dosegel 29 in drugič zapored osvojil naslov najboljšega strelca angleškega prvenstva.

Prvak Chelsea je v zadnjem dejanju šampionske sezone s 5:1 napolnil mrežpo Sunderlandu, ki se seli v nižji rang tekmovanja. Pet zadetkov je dosegel tudi Manchester City, ki si je pod vodstvom Josepa Guardiole zagotovil nastop v ligi prvakov. S 5:0 je ponižal Watford. Četrto mesto je osvojil Liverpool. Kloppova četa bo priložnost za nastop v skupinskem delu lige prvakov iskala v kvalifikacijah. Na Anfieldu je bila prepričljivo boljša od Middlesbrougha, ki se seli v nižjo ligo.

Topničarji so pod vodstvom Arsena Wengerja prvič po letu 1998 ostali brez lige prvakov. | Foto: Guliverimage/Getty Images Topničarji so pod vodstvom Arsena Wengerja prvič po letu 1998 ostali brez lige prvakov. Foto: Guliverimage/Getty Images

Brez lige prvakov je po dolgih letih ostal Wengerjev Arsenal. Čeprav je v derbiju kroga s 3:1 odpravil Everton, mu nista šla na roko rezultata Man Cityja in Liverpoola. Topničarji so osvojili končno peto mesto, ki prinaša le nastop v evropski ligi. Brez lige prvakov so ostali prvič po 19 letih, kar bo velik udarec za klubsko blagajno.