angleško prvenstvo Manchester United Arsenal Liverpool Manchester City

Nedelja, 16. 4. 2017, 21.52

Angleško prvenstvo, 33. krog

Man Utd brez Ibrahimovića navdušil, Chelsea se zdaj trese za naslov

Manchester United | Foto Reuters

V derbiju 33. kroga angleške nogometne premier lige je Manchester United z 2:0 premagal vodilni Chelsea, ki ima zdaj le še štiri točke prednosti pred Tottenhamom. Ta je v soboto spet navdušil in zmagal še šestič zapored.

Jose Mourinho je nekoliko presenetil z izbiro začetne enajsterice in na klop posadil najboljšega strelca ekipe Zlatana Ibrahimovića. Šved je zaigral šele v zaključku tekme. Portugalski trener naj bi se za takšno potezo odločil zato, ker naj bi bil izkušeni golgeter utrujen.

Takšna poteza se trenerju Manchester Uniteda ni maščevala, prej nasprotno. Manchester United je navdušil, prvi gol pa je že po sedmih minutah igre dosegel prav mladenič, ki je v začetni postavi nadomestil Ibrahimovića, Marcus Rashford. Drugi gol je na začetku drugega polčasa dosegel podajalec pri prvem, Ander Herrera.

Manchester United, ki je po zmagi skočil na peto mesto, a je še vedno dokaj oddaljen od četrtega, ta ob koncu sezone zagotavlja kvalifikacije za ligo prvakov, je tako nadaljeval niz neporaženosti, ki zdaj v angleškem prvenstvu traja že kar 22 tekem.

Zmagali tudi Man City, Liverpool, Everton ...

V soboto je Tottenham na White Hart Lanu premagal Bournemouth s 4:0 in dosegel že šesto zaporedno prvenstveno zmago.

Zmagala sta tudi Manchester City, ki je v drugem polčasu strl odpor trdoživega Southamptona, in Liverpool, ki je z golom Brazilca Roberta Firminha zmagal v gosteh pri West Bromwich Albionu.

Pri novi zmagi Evertona je strelski niz nadaljeval belgijski golgeter Romelu Lukaku.