14. 12. 2016,
23.25

Thermometer Blue 0,38

Chelsea Manchester United Manchester City Liverpool Everton Arsenal Leicester City angleško prvenstvo

Sreda, 14. 12. 2016, 23.25

Angleško prvenstvo, 16. krog

Sanjski niz Chelseaja se nadaljuje, Ibrahimović rešil United

Thibaut Courtois Chelsea | Foto Reuters

Londonski Chelsea je v 16. krogu angleške premier league z 1:0 premagal zadnjeuvrščeni Sunderland in prišel že do desete zaporedne zmage. Novih treh točk so se veselili tudi Liverpoolu, Man Cityju, Tottenhamu in Man. Unitedu. Edini od velikanov, ki si je privoščil spodrsljaj, je Arsenal.

Četa Antonia Conteja ne popušča in nadaljuje svoj sanjski niz. Že deseto zaporedno zmago je modrim zagotovil Cesc Fabregas in prednost pred konkurenco povišal na šest točk. Po zmagi nad Middlesbroughom je zdaj drugi Liverpool, City pa je zdaj le še točko oddaljen od Arsenala.

Izredne težke zmage se je veselil tudi Manchester United, ki se je mučil v Londonu. Crystal Palace je ugoden rezultat držal vse do 88. minute, ko je lepo podajo Paula Pogbaja izkoristil Zlatan Ibrahimović in rdečim vragom zagotovil prepomembne tri točke.

To je bil že deveti zadetek Šveda v premier league, na vrhu liste strelcev pa z 12. zadetki ostajata Arsenalov Alexis Sanchez in Chelseajev Diego Costa.

Wenger krivi sodnike

Nogometaši Arsenala so na gostovanju pri Evertonu zapravili priložnost, da bi se povzpeli na vrh. A  so izgubili z 1:2 in prekinili niz 14 tekem brez poraza v premier league. Strateg Arsene Wenger je bil jezen na sodnike, trener Evertona Ronald Koeman pa mu je zabrusil, da ne zna športno prenašati porazov.

Topničarji so imeli v torek odprto pot do vodilnega položaja. Čilenec Alexis Sanchez, ki je v tej sezoni v izvrstni strelski formi in se je na vrhu lestvice najboljših strelcev pridružil napadalcu Chelseaja Diegu Costi, jih je popeljal v vodstvo na gostovanju v Liverpoolu (1:0).

Everton je izenačil še pred koncem prvega dela, nato pa je zmagovalca v 86. minuti s strelom z glavo odločil Ashley Williams. To je bil prvi zadetek temnopoltega valižanskega branilca po devetih mesecih v premier league. Tudi nazadnje se je vpisal med strelce proti topničarjev, takrat še kot član Swanseaja.

Koeman je to doživel že tretjič

"Trikrat sem kot trener doma premagal Arsenal, trikrat je bil Wenger jezen na sodnike," je dejal trener Evertona Ronald Koeman, ki se je po tekmi dotaknil kritik stratega Arsenala Arsena Wengerja. Francoz ni bil zadovoljen z nekaterimi sodniškimi odločitvami, najbolj ga je zmotila tista iz 86. minute, ko je dosodil udarec s kota v korist Evertona, po katerem so gostitelji zmagali z 2:1. Prepričan je, da tega kota ne bi smelo biti.