13. 8. 2017,
18.50

Thermometer Blue 1,50

Everton Liverpool Tottenham Manchester United Manchester City Chelsea Arsenal angleško prvenstvo

Nedelja, 13. 8. 2017, 18.50

Angleško prvenstvo, 1. krog

Rdeči vragi do visoke zmage, Tottenham z igralcem več slavil pri Newcastlu

Manchester United | Foto Reuters

Na Otoku se je začela nova sezona angleškega prvenstva, priljubljene premier lige. Nedeljski spored so z zmago z 2:0 nad Newcastlom odprli nogometaši podprvaka Tottenhama. Rdeči vragi so s 4:0 premagali West Ham. Branilec naslova Chelsea je v soboto negativno presenetil navijače z domačim porazom proti Burnleyju (2:3).

Vse o angleškem prvenstvu 2017/18 #infografika

Nogometno dogajanje na Otoku je v polnem zagonu. Že v petek je Arsenal v festivalu preobratov in razburljivega dogajanja s 4:3 premagal Leicester City, še posebej živahno pa je bilo v soboto, ko je bilo odigranih kar sedem obračunov.

Watford je z zadetkom Miguela Britosa v 90. minuti z remijem (3:3) presenetil Liverpool, že na prvi prvenstveni tekmi v novem dresu pa je navdušil Wayne Rooney, ki je po 13 letih spet zaigral za Everton in v 45. minuti zabil edini zadetek na Goodison Parku proti ekipi Stoke City. Hladen tuš so v soboto doživeli branilci naslova, nogometaši Chelsea, ki so morali priznati poraz Burnleyu (2:3).

V nedeljo so do zmage prišli člani Tottenhama, ki so pri Newcastle United slavili z 2:0. Nogometaši podprvaka so oba zadetka dosegli po 46. minuti, ko je bil pri domačinih izključen Jonjo Shelvey. Krog je z zmago zaključil Manchester United, ki je doma visoko premagal West Ham, dva zadetka pa je dosegel Romelu Lukaku, po enega pa Anthony Martial in Paul Pogba.