angleško prvenstvo Tottenham Manchester City Manchester United Arsenal

Angleško prvenstvo, zaostale tekme 31. in 33. kroga

Mrtvi tek se nadaljuje: Man City tudi po mestnem derbiju na vrhu

Bernardo Silva, Manchester City | Bernardo Silva je zadel za vodstvo Manchester Cityja. | Foto Reuters

Bernardo Silva je zadel za vodstvo Manchester Cityja.

V angleškem nogometnem prvenstvu je bil v sredo v središču pozornosti mestni derbi med Manchester Unitedom in Manchester Cityjem. Manchester City je v 55. minuti z natančnim strelom v vodstvo popeljal Bernardo Silva, zmago pa v 76. minuti potrdil Leroy Sane. Liverpool zdaj v boju za naslov prvaka za Cityjem spet zaostaja za točko.

Napadalec Southamptona Shane Long je na gostovanju pri Watfordu po vsega sedmih sekundah po začetnem sodnikovem žvižgu dosegel gol in se tako v zgodovino te elitne evropske lige vpisal z najhitreje doseženim zadetkom. Domači so začeli s sredine in ko je branilec Watforda Craig Cathcart želel podati žogo nazaj proti sredini igrišča, je njegov strel blokiral Long, ki je žogo ohranil v svoji posesti in zadel svoj četrti gol v sezoni.

Irski 32-letni napadalec je s tem popravil prejšnji rekord, leta 2000 je branilec Tottenhama Ledley King na tekmi proti Bradfordu zadel po 9,9 sekundah igre.

V Watfordu smo videli najhitrejši zadetek v zgodovini premier lige:

City spet ušel Liverpoolu na točko

V sredo smo spremljali mestni obračun med Manchester Unitedom in Manchester Cityjem. Gostje so v igri za prvaka, United pa za ligo prvakov. Na koncu so imeli več razloga za veselje nogometaši Cityja, ki so z zmago z 2:0 spet prišli v vodstvo in imajo pred Liverpoolom tri kroge pred koncem točko prednost. Strelca sta bila Bernardo Silva in Leroy Sane.

Visok poraz pa si je privoščil Arsenal na gostovanju pri Wolverhamptonu, ki se je s 3:1 veselil zmage.