Wembley Southampton Manchester United angleški ligaški pokal

Nedelja, 26. 2. 2017, 20.12

Angleški ligaški pokal - finale

Ibrahimović prehitel podaljšek in United popeljal do lovorike

Zlatan Ibrahimović Manchester United | Foto Reuters

Manchester United je v fantastičnem finalu angleškega ligaškega pokala s 3:2 premagal Southampton in prišel do druge lovorike v sezoni. Veliki junak rdečih vragov je bil spet Zlatan Ibrahimović.

V zanimivem prvem polčasu smo videli tri zadetke. Rdeče vrage je z izjemnim prostim strelom v vodstvo popeljal Zlatan Ibrahimović, prednost na 2:0 je povišal Jesse Lingard, za znižanje vodstva Uniteda pa je v sodnikovem podaljšku zadel Manolo Gabbiadini in poskrbel, da je bilo v drugem polčasu še vroče.

Italijan je pičil še enkrat takoj na začetku drugega polčasa in poskrbel za izenačenje (2:2), na koncu pa se je izkazalo, da ves trud in naprezanje svetnikov ni bilo dovolj, da bi se po letu 1976 spet veselili lovorike. To jim je v 87. minuti preprečil kdo drug kot Ibrahimović.

Zadetek, ki je v vitrine Uniteda prinesel novo lovoriko:

Mourinho: Lahko bi bilo tudi drugače

''Tekma je bila za nevralne navijače izjemna. V finalu so videli pet zadetkov in številne preobrate, za nas pa lahko rečem, da je bila trda in zelo težka. Videlo se je, da so naše noge veliko težje od nogometašev Southamptona. Bili so hitrejši in bolj ostri od nas, na koncu se je tekma končala v našo koristi, a lahko bi se tudi b njihovo,'' je po tekmi priznal trener zmagovalec Jose Mourinho, ki je po Alexu Fergusonu in Brianu Cloughu postal tretji trener s štirimi zmagami v ligaškem pokalu.

Za Manchester United je to že peti naslov v tem tekmovanju, ima tri manj kot Liverpool, ki je z osmimi naslovi še vedno na prvem mestu.