27. 11. 2007,
10.39

Torek, 27. 11. 2007, 10.39

Ajdovci podaljšali črni niz Celja

Nogometaši Mika CM Celja so v 19. krogu PrveLige Telekom Slovenije izgubili proti Primorju z 0:2 (0:1).

Primorje je pred tokratnim obračunom v tekmah s Celjem petkrat zapored ostal praznih rok, toda negativni niz so vendarle prekinili. Kandidaturo za tri točke so napovedali že v deseti minuti, ko je v kazenskem prostoru domači igralec Urbanč storil prekršek, najstrožjo kazen pa je v vodstvo spremenil Bunderla. Domači so poskušali predvsem s streli od daleč, najnevarnejši je bil poskus Beršnjaka, po katerem je žogo vratar Nenezič žogo odbil v kot. V 37. minuti so si Celjani pripravili edino pravo priložnost v prvem polčasu, ko je po samostojnem prodoru in podaji Gorinška Puc z 12 metrov streljal čez gol. Dve minuti pred odhodom v slačilnice bi lahko gosti povišali izid, Džuzdanovič je neoviran prišel v kazenski prostor, vendar mu je veselje preprečil vratar Šeliga.

Kar ni uspelo Džuzdanoviču, je v 57. minuti z veliko mero sreče uspelo Zatkoviču. Odločil se je za strel s približno 30 metrov, žoga je na svoji poti do gola oplazila Urbanča, spremenila smer in presenetila domačega vratarja. V 60. minuti je po podaji Pečnika Benić zadel okvir vrat, to pa je bilo tudi vse, kar so domači pokazali na tej tekmi. Čeprav so od 67. minute igrali z igralcem več, saj je sodnik zaradi drugega rumenega kartona izključil Krstiča, so le jalovo napadali, gostje so bili v protinapadih celo nevarnejši.

To je bil že sedmi zaporedni poraz Celjanov, šesti v prvenstvu, s katerim so po dobrem začetku sezone vse bližje nevarnim vodam.