22. 12. 2007,
19.38

Sobota, 22. 12. 2007, 19.38

Zmaji še drugič boljši

Košarkarji Uniona Olimpije so v 15. krogu lige NLB premagali Helios. Ekipi sta se srečali drugič v tekmovanja, zmaga je tudi prvič pripadla U. Olimpiji.

Košarkarji Uniona Olimpije so v sedmih dneh vzeli skalpa obeh slovenskih ekip v ligi NLB. Po zmagi v prejšnjem krogu nad Geoplinom Slovanom v dvorani Tivoli so tokrat v gosteh ugnali še aktualne državne in pokalne prvake iz Domžal. Ljubljančani so zabeležili deveto zmago, Helios pa je doživel dvanajsti poraz.

Union Olimpija je zmagala povsem zasluženo, v drugem polčasu pa je z dobro predstavo (v napadu to velja za Miliča, Hukića in Rizvića) vsaj delno popravila katastrofalni vtis z zadnjega gostovanja v evroligi. Pot do zmage so si Ljubljančani utrli v tretji četrtini, v kateri so dosegli 28 točk, in tekmeca nadigrali v vseh elementih igre. Domžalčani so potrebovali skoraj štiri minute, da so dosegli prvi koš (29:37), zaostanka pa do konca tekme niso spustili pod štiri točke. Tolikšna razlika je bila nazadnje v 38. minuti pri izidu 62:66.

V prvi četrtini je igro zaradi poškodbe zapustil Goran Dragić. Zviti gleženj bo po prvih zdravniških napovedih potreboval teden dni mirovanja.