19. 12. 2007,
22.51

Sreda, 19. 12. 2007, 22.51

Zmaji brez možnosti v Pireju

Košarkarji Uniona Olimpije so v 9. krogu evrolige (skupina A) izgubili na gostovanju v Pireju pri Olympiacosu s 80:113 (17:28, 43:53, 61:78).

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli peti poraz v zadnjih šestih tekmah. Upanje za uspeh na vročem gostovanju v Pireju je bilo že pred tekmo minimalno, vseeno pa so Ljubljančani doživeli previsok poraz glede na prikazano v dvorani Miru in prijateljstva. Povsem so popustili v zadnji četrtini, ki so jo izgubili z 19:35.

Union Olimpija je v stiku s tekmecem zdržala le dobrih pet minut do rezultata 12:12. Nato je Olympiacos zadel tri trojke zapored in pobegnil na 22:12. Ni pomagala niti minuta odmora trenerja Bečirovića, še manj menjave na parketu, saj so bili gostitelji enostavno preveč natančni v napadu. Upanje na boljše čase je posijalo šele v zaključku druge četrtine, ko se je Union Olimpija po delnem izidu 7:0 približala na 41:36, vendar le za trenutek, saj je bilo ob polčasu znova deset točk prednosti za Olympiacos.

Tudi v tretji četrtini Grki niso bili tako superiorni, kot kaže končni izid. V 25. minuti je namreč Union Olimpija zaostajala vsega štiri točke (61:57). A kaj, ko je nato dopustila nekaj lahkih košev domačinov in si v treh minutah nakopala kar 16 točk zaostanka (73:57). Prav delni izid 12:0 med 25. in 28. minuto je bil ključni za peto zmago gostiteljev in šesti poraz gostov. Zadnja četrtina, ki se je začela z rezultatom 78:61, je bila tako zgolj formalnost.

Možnosti Uniona Olimpije za preboj v Top 16 so iz tekme v tekmo manjše. V naslednjem krogu 2. januarja bodo Ljubljančani gostovali v Moskvi, nato jih doma čaka Žalgiris (10. 1.), pa gostovanje pri Tau Ceramici (17. 1) ter domača tekma z Virtusom Vidivici (24. 1.) in v zadnjem krogu predtekmovanja gostovanje pri poljskemu prvaku Prokom Treflu (30. 1.).