27. 11. 2007,
23.48

Torek, 27. 11. 2007, 23.48

Zamujena priložnost v zaključku

Na zadnji tekmi 8. kroga košarkarske lige NLB je Vojvodina Srbijagas premagala Union Olimpijo z 71:70 (22:15, 33:39, 58:56).

Vojvodina : Union Olimpija 71:70 (58:56, 22:15, 33:39)

Dvorana SPENS, gledalcev 700, sodniki: Sreten Radovič (Hrvaška), Tomislav Vovk (Hrvaška), Josip Radojkovič (Hrvaška).

Vojvodina Srbijagas: Ivanovič 1 (1:2), Duvnjak, Golubovič 21 (3:5), Pekovič, Lekič 2, Paunič 11 (4:7), Markovič 2, Nemeth 17 (2:5), Bajič 3 (1:1), Djordjevič 7 (7:9), Bojovič 7.

Union Olimpija: Dončič 13 (2:3), Booker 8, Močnik, Dragič 8 (3:3), Rizvič 2, Milič 14 (1:2), Begič 3 (1:4), Anderson, Zupan 13 (5:6), Taylor 9.

Prosti meti: Vojvodina Srbijagas 18:29, Union Olimpija 12:18.

Met za tri točke: Vojvodina Srbijagas 5:22 (Nemeth 3, Bojovič, Paunovič), Union Olimpija 6:20 (Dončič 3, Dragič, Milič, Taylor)

Osebne napake: Vojvodina Srbijagas 20, Union Olimpija 24.

Pet osebnih: Dragič (39.).

Vojvodina je v prejšnjem krogu na Kodeljevem izgubila z Geoplinom Slovanom za točko (87:88) ter padla proti dnu lestvice. Poleg tega pa je Union Olimpija, ki je na četrtem mestu lestvice, v četrtek v Tivoliju v evroligi presenetila veliki grški Olympiacos (87:78). Ljubljančani se tokrat v vlogi favorita niso najbolje znašli in Vojvodinci so visoko povedli. Po prvi četrtini je bilo 25:15. Ljubljančanom je z delnim izidom 8:0, od tega je štiri točke dosegel Miha Zupan, v drugi četrtini uspelo najprej znižati zaostanek na osem točk (21:29), ob koncu četrtine pa po novih štirih točkah Zupana na pet točk (30:37). Saša Dončič je s trojko znižal na štiri točke razlike (33:37), vendar pa so gostitelji s precejšnjo mero sreče, saj se je žoga odbila od obroča in nato padla v koš, uspešno zaključili zadnji napad v prvem polčasu, za katerega so imeli šest sekund časa. Prvi napad Olimpije v drugem polčasu je Zupan končal z zabijanjem, v naslednjem napadu pa je po prekršku zadel še prosti met (38:41). Vojvodini je s trojko Istvana Nemetha za nekaj sekund uspelo znova pobegniti (46:38), vendar je Marko Milič takoj nato vrnil s trojko, Hasan Rizvič pa nato zaključil še napad pod košem in znižal na 43:46 ter že nekaj sekund pozneje dobil četrto osebno napako. Izenačenje je nekaj časa viselo v zraku, saj so igralci Vojvodine proti conski obrambi tekmecev izgubili nekaj žog zapored, vendar Olimpiji tega zaradi neizdelanih napadov ni uspelo kaznovati. Še več, Vojvodina je znova povedla za osem točk (58:50). Zupan je nato ponovno vstopil v igro ter z dvema podajama in skokom ponovno preobrnil potek srečanja (54:58), Christopher Booker pa je ob zvoku sirene pod obročem tekmecev pred zadnjo četrtino znižal na dve točki razlike.

Zadnji del igre so slovenski predstavniki začeli s sumljivo dosojeno namerno osebno napako Goranu Dragiču. Milič je sedem minut in pol pred koncem iz dveh prostih metov zadel enkrat za izenačenje (59:59), Dragič pa je po uspešnem zaključenem napadu zadel še prosti met za vodstvo z 62:59. Dobri dve minuti pred koncem so gostitelji ponovno vodili (67:66) in na krilih Vladimirja Goluboviča, ki je bil z 21 točkami prvi strelec tekme, z delnim izidom 9:0 povedli za pet točk (71:66). Milič in Dragič sta znova prinesla upanje Olimpiji, ki je 16 sekund pred koncem zaostajala za točko (70:71). Dragič je takoj nato napravil peto osebno napako, Nemeth je zgrešil oba prosta meta, slabih deset sekund za napad pa je bilo premalo, da bi Ljubljančani prišli do zmage, saj je zadnji met na tekmi zgrešil Jan Močnik. Vojvodina, ki se je povzpela na deveto mesto lestvice, bo v naslednjem krogu 10. novembra gostovala v Domžalah pri Heliosu, Olimpija pa bo dan pozneje gostila Široki.