5. 1. 2008,
21.35

Sobota, 5. 1. 2008, 21.35

Zadar s polnim izkupičkom iz Ljubljane

Košarkarji Uniona Olimpije so v 16. krogu lige NLB izgubili z Zadrom s 66:75 (20:23, 37:38, 54:57).

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli sedmi poraz v ligi NLB, medtem ko Zadar ostaja najbolj "vroča" ekipa v ligi, saj je zabeležil deseto zaporedno zmago. Zadnji poraz je doživel že daljnega 20. oktobra lani, na domačem parketu v Zadru pa je izgubil le z Union Olimpijo v tretjem krogu (59:74).

Olimpija blizu zmage

Končna razlika devetih točk ni najbolj realni pokazatelj razmerja moči in dogajanja na igrišču. Zadar je resda vodil večji del srečanja - najvišje ob koncu tretje četrtine z 48:39, toda Ljubljančani so imeli v zaključku srečanja zmago na dosegu roke.

Potem ko sta obe ekipi skupaj v prvih petih minutah zadnje četrtine dosegla zgolj tri točke, se je tekma razživela v zadnjih štirih minutah, ko je Union Olimpija počasi, a vztrajno lovila tekmeca.

Prvič tudi Gorenc

Z zabijanjem Miliča ga je ujela 55 sekund pred koncem (66:66), ni pa znala zaustaviti najboljšega strelca tekme Johnsona (28 točk), ki je s trojko in zabijanjem v naslednjih tridesetih sekundah odločil zmagovalca.

Prvič se je ljubljanski publiki v zeleno-belem dresu predstavil Boris Gorenc. Trener Bečirović mu je namenil 24 minut igre, v katerih je Gorenc dosegel 5 točk, zbral 3 skoke in dvakrat učinkovito podal.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu 12. januarja gostovala pri Hemofarmu.