1. 3. 2010,
7.49

Ponedeljek, 1. 3. 2010, 7.49

V Staples Centru ogrevanje pred končnico

V hramu moštva lige NBA Los Angeles Lakers se je ponoči odvil derbi najboljših moštev zahodne konference. Na parket so stopili tudi trije slovenski košarkarji, slast zmage pa je okusil le Beno Udrih.

Jezerniki, vodilno moštvo pacifiške skupine, imajo šest zmag več od Denverja v boju za prvo mesto na Zahodu. Kobe Bryant, zvezdnik v vrsti Lakersov ni bil razpoložen, njegov met iz igre je bil le 3-17, na koncu pa je v statistiko tekme vpisal 14 točk in 12 podaj, zlasti v prvih treh četrtinah mu ni šlo od rok z metom 1-9. V tretji četrtini so domači košarkarji zaostajali za 11 točk, ko so v odločilnih trenutkih slavili na krilih Lamarja Odoma. Odom je devet od 20 točk dosegel prav v zaključni četrtini, Španec Pau Gasol je dodal 15 točk in 14 skokov. Mariborčan Saša Vujačić po poškodbi desne rame še ni zaigral za Lakerse. V lanskem finalu finalu zahodne konference lige NBA so Jezerniki ugnali Nuggetse s 4:2 v zmagah, prvi dve letošnji tekmi pa so dobili varovanci Georgea Karla.

Ostrige ugnale Sonca

Moštvo San Antonio Spurs je v napetem dvoboju premagalo košarkarje Phoenix Suns (113:110). Slovenski reprezentant Goran Dragić je v majici Sunsov igral 15:36 minute in v tem času vpisal dve točki, skok in pet podaj. Amare Stoudemire je prispeval 41 točk in 12 skokov za Phoenix, vendar to ni bilo dovolj za zmago v San Antoniu. Tragični junak srečanja je bil Jason Richardson, ki je sam krenil v protinapad in skušal žogo zabiti z eno roko za izenačenje 41 sekund pred koncem, a se je žoga odbila od obroča. Košarkarji Atlanta Hawks so po podaljšku slavili zmago proti Milwaukee Bucks s 106:102. Primož Brezec, ki se je minuli mesec iz Philadelphie preselil v Milwaukee, znova ni dobil priložnosti za igro. Po senzacionalni zmagi proti Bostonu košarkarji New Jersey Nets niso uspešno nadaljevali na domačem parketu. Washington Wizards so jih premagali z 89:85. Moštvo Oklahoma City Thunder je doma bilo boljše od Toronto Raptors (119:99). Za Kanadčane igra tudi Rašo Nesterović, ki je igral v začetni peterki ter v 17 minutah prispeval osem točk, šest skokov in blokado.

Slab večer Howarda

Košarkarji Orlando Magic so v floridskem derbiju premagali tekmece Miami Heat z visoko zmago (96:80). Dwyane Wade, ki je izpustil štiri tekme zaradi poškodbe, je vodil v vrsti Miamija z 21 točkami. Slab večer pa je imel še en zvezdnik Dwight Howard, ki je v strelsko statistiko Orlanda vpisal zgolj sedem točk in pet skokov. Košarkarji Sacramento Kings so s 97:92 bili bolj od Los Angeles Clippers. Za Sacramento nastopa Beno Udrih, ki je v 36:51 minutah pod obročema dal devet točk, tri skoke, šest podaj in dve ukradeni žogi. Moštvo Dallas Mavericks je bilo boljše od New Orleans Hornets s 108:100. Dirk Nowitzki je blestel s 36 točkami za Mavse, ki so rekordni niz zmag povišali na sedem. Le točko manj od visokega nemškega bojevnika je zbral njegov tekmec, "sršen" Darren Collison.

Liga NBA, 28. februar:

San Antonio : Phoenix 113:110 Duncan (10 sk.) in Ginobili 21, Jefferson 20; Stoudemire 41, 12 sk., Richardson 20, Dragić 2, 5 podaj v 16 minutah

Los Angeles Lakers : Denver 95:89 Odom 20, 12 sk., Artest 17, Vujačić ni igral; Anthony 21, Billups 17

Atlanta : Milwaukee 106:102* Johnson 24, Smith 22, 15 sk.; Salmons 32, Stackhouse 20, Brezec ni igral

New Jersey : Washington 85:89 Jianlian 20, 19 sk., Harris 18, 14 podaj; Blatche 36, 15 sk., Thornton 20

Oklahoma City : Toronto 119:99 Durant 29, Green 20; Bargnani in Weems 14, Nesterović 8, 6 sk., 1 blok. v 17 minutah

Orlando : Miami 96:80 Lewis 22, Carter 17; Wade 21, O'Neal 16

Sacramento : Los Angeles Clippers 97:92 Evans 22, Landry 18, Udrih 9, 5 sk., 3 podaje, 1 ukr. žoga, 1 izg. žoga v 37 minutah; Kaman 18, 11 sk., Gooden 17

Dallas : New Orleans 108:100 Nowitzki 36, Butler 19; Collison 35, Thornton 21