17. 12. 2007,
8.26

Ponedeljek, 17. 12. 2007, 8.26

V Domžalah padla Crvena zvezda

Slovenski državni in pokalni zmagovalci so poskrbeli za eno največjih presenečenj kroga. Premagali so Crveno zvezdo.

Helios je pokazal vrlino, ki ga je krasila v pretekli sezoni - najboljšo igro, ko je bilo to najmanj pričakovati. Podatek, da je Crvena zvezda vodila le v štartu s 4:0 in nazadnje s 6:5 ter, da je le enkrat nato izenačila rezultat (14:14), zgovorno priča o odlični igri Domžalčanov. Prvo občutno prednost so si priigrali proti koncu prvega polčasa, ko je semafor kazal 35:25. Tudi v nadaljevanju tekmecu niso pustili blizu. Brez izstopajočega posameznika, zato pa z izjemno ekipno predstavo, je Helios zmago potrdil v zadnji četrtini, ko se je razlika približala dvajsetim točkam. V 35. minuti je bilo 74:58, na koncu pa so se domačini veselili tretje zmage s kar 18 točkami naskoka.

Domžalčani bodo v naslednjem krogu v soboto ob 19. uri gostovali v dvorani Dražena Petrovića pri Ciboni.