1. 11. 2008,
8.18

Sobota, 1. 11. 2008, 8.18

Udrih tudi iz Miamija brez zmage

Sacramento je proti Miamiju izgubil tudi drugo tekmo v košarkarski ligi NBA. Beno Udrih je dosegel le dve točki. Portland je premagal San Antonio, na dveh tekmah sta bila odigrana podaljška.

Toronto je po podaljšku ugnal Golden State s 112:108, Los Angeles Clippers pa so po dodatnih minutah morali priznati premoč Denverju s 103:113. Zaigral je tudi Slovenec Beno Udrih (22 minut, 2 točki), njegov Sacramento pa je s 77:103 izgubil proti Miamiju.

Ostale tekme so se končale v rednem delu, več uspeha pa so imela domača moštva. Tako je Philadelphia 76ers s 116:87 premagala New York Knicks, Memphis Grizzlies so s 86:84 ugnali Orlando Magic, Boston Celtics so bili od ekipe Chicago Bulls boljši s 96:80, Portland Trail Blazers pa so San Antonio Spurs premagali s 100:99.

Garnett kot najmlajši odigral 1000 tekem

Miami je doma s 103:77 premagal Sacramento. Gostitelji so lahko izkoristili ponujeno darilo, Kralji so namreč zapravili kar 41 žog. K temu je žal nekoliko pripomogel tudi Udrih, ki se po poškodbi šele vrača v staro formo. Udrih je v 22 minutah dosegel dve točki, podajo in skok, ob tem pa je pet žog izgubil. V vrsti Vročice je bil najboljši Dwyane Wade, ki je dosegel 20 točk in osem podaj, Michael Beasley je za Miami, ki je vknjižil zmago z najvišjo razliko od meseca marca, dodal 17 točk.

V Bostonu je Kevin Garnett postal najmlajši igralec v zgodovini NBA, ki je odigral 1000 tekem. Ob dosežku je bil star 32 let in 165 dni (doslej si je ta rekord lastil Shawn Kemp), pri tem pa je dosegel 18 točk in z ekipo vknjižil drugo letošnjo zmago. Boston je Chicago odpravil s 96:80, gostitelji pa so že od samega začetka narekovali ritem igre. V zadnjih treh četrtinah so košarkarji Bostona vseskozi vodili za vsaj deset točk, medtem pa Chicagu ni uspevalo skoraj nič. V prvem polčasu so Biki zadeli zgolj deset metov iz 45 poskusov (22,2 odstotni met iz igre).