Sobota, 25. 3. 2017, 7.24

Liga NBA, 24. marec

Poraz za Udrihov Detroit, Phoenixov Booker dosegel 70 točk #video

Beno Udrih Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

Detroit Bena Udriha je ponoči s 87:115 izgubil proti ekipi Orlando Magic. Udrih, edini slovenski legionar, ki je bil na parketu NBA to noč dejaven, je v 12 minutah v svojo statistiko vpisal dva skoka in dve podaji. Največ pozornosti je sinoči nedvomno pripadlo igralcu Phoenixa Devinu Bookerju, ki je ob porazu svojega moštva proti Bostonu s 120:130 dosegel neverjetnih 70 točk.

Devin Booker je svojemu izkupičku dodal še osem skokov, šest podaj in en blokiran met. Dvajsetletnik je postal šele šesti igralec v ligi NBA, ki je na eni tekmi dosegel 70 točk ali več, pred njim je to uspelo Wiltu Chamberlainu, Davidu Robinsonu, Davidu Thompsonu, Elginu Baylorju in Kobeju Bryantu.

"To se ne zgodi pogosto, sploh pa ne proti tako dobri obrambni ekipi, kot je Boston. Gre za neko območje. Težko je razložiti. Bil sem že v njem, a ne tako uspešno," je po tekmi razlagal Booker na vprašanje, kako mu je uspelo doseči nevsakdanji strelski mejnik. Mladi član sonc je kar 28 točk prispeval v zadnji četrtini, v drugem polčasu jih je zbral 51.

Pri Bostonu, ki je zmagal tretjič po vrsti, na tekmi pa je vodil tudi že za 26 točk, je 34 točk dosegel Isaiah Thomas. Orlandu se taktična sprememba trenerja Franka Vogla, ki se zanaša na nižje in hitrejše igralce, obrestuje, odlične igre pa kaže Elfrid Payton, ki je proti Detroitu dosegel 14 točk, 11 skokov in deset podaj. To je njegov četrti trojni dvojček na zadnjih desetih tekmah in sedmi v karieri.

"To je bila naša najboljša zmaga sezone, naša najbolj kompletna tekma. Pomembno je, da se mladi fantje učijo igrati na pravi način, da najdemo kemijo med njimi za naslednjo sezono. Pomembno je, kako končamo sezono," je povedal Vogel. Slabše volje je bil trener Detroita Stan Van Gundy. Njegova ekipa v zadnjih tekmah kaže blede predstave, izgubila je tretjo zaporedno tekmo oziroma šestič na zadnjih sedmih tekmah, s porazi pa je vedno bolj oddaljena od končnice, za katero se bori tudi z Miamijem Gorana Dragića.

Liga NBA, 24. marec:

Charlotte Hornets : Cleveland Cavaliers 105:112
Walker 28, batum 19, Zeller 15, 11 sk.; James 32, 9 sk., 11 as., Irving 26

Indiana Pacers : Denver Nuggets 117:125
George 27, 9 sk., Teague 21, Turner 20; Jokić 30, 17 sk., Chandler 24, Gallinari 21, 11 sk.

Orlando Magic : Detroit Pistons 115:87
Ross 18, Gordon 16, Vučević 16, Fournier 15; Leuer 16, 8 sk., Harris 11, Jackson 11, Beno Udrih v 12 minutah 2 skoka in 2 podaji

Washington Wizards : Brooklyn Nets 129:108