27. 11. 2007,
23.30

Torek, 27. 11. 2007, 23.30

Tivoli ostal nedotaknjen

Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu lige NLB v Ljubljani po podaljšku premagali Cibono s 84:80 (14:18, 38:38, 59:53; 73:73).

Union Olimpija : Cibona 84:80 (14:18, 38:38, 59:53, 73:73)

Dvorana Tivoli, gledalcev 1500, sodniki: Belošević, Jovčič, Mrdak (vsi Srbija).

Union Olimpija: Dragič 13, Booker 17 (3:3), Anderson 8, Milič 26, Hukić 5 (2:2), Bailey 9 (4:6), Taylor 6 (2:2).

Cibona: Warren 17 (5:8), Krasić 2, Vukušić 4 (2:2), Andrić 8 (2:2), Ayuso 22 (4:4), Hoskin 14 (4:5), Mulaomerović 13 (4:4).

Osebne napake: Union Olimpija 22, Cibona 21 Prosti meti: Union Olimpija 11:13, Cibona 21:25 Met za tri točke: Union Olimpija 5:18 (Anderson 2, Dragič, Hukić, Bailey), Cibona 3:18 (Ayuso 2, Mulaomerović).

Ljubljančani so v derbiju šestega kroga lige NLB prišli do četrte zmage. Izenačeno tekmo je odločil podaljšek, v katerem so imeli domači mirnejšo roko predvsem pri izvajanju prostih metov. Gostitelji so bili na pragu zmage že v rednem delu, vendar so zapravili prednost, v napeti končnici pa vendarle iztržili dodatnih pet minut.

Košarkarji Uniona Olimpije in Cibone so namesto na nedeljsko kosilo odšli v dvorano Tivoli, neobičajna ura pa je bila očitno razlog, da je preteklo kar nekaj časa, preden so se razigrali. Uvodne minute so bile namreč festival zgrešenih metov, nekoliko bolj natančni so bili gosti, ki so imeli pobudo. Največ zaslug za to ima Portoričan Ayuso, medtem ko sta stik z nasprotniki držala le Milič, ki se je v moštvo vrnil po bolezni, in Dragič. Ko je osem zaporednih točk dosegel Anderson, so gostitelji prešli v vodstvo (26:25), na odmor pa sta ekipi odšli z neodločenim izidom.

Na začetku drugega dela so Ljubljančani povedli, prednost pa držali do zaključnih minut. Še pet minut in pol pred koncem so vodili za osem točk (65:57) - to je bila tudi največja prednost enega od moštev, toda z nekaj nerazumljivimi napakami so dovolili gostom, da minuto in pol pred zvokom sirene z delnim izidom 7:0 preidejo v vodstvo z 69:68. Toda Olimpija je s košem Miliča in uspešno obrambo v zadnjem napadu iztržila podaljšek, v katerem je bila bolj zbrana.

V naslednjem krogu bo Union Olimpija gostovala pri Budućnosti (nedelja, 28.10.).