Liga NBA, 1. januar

"Slovenski" obračun brez Slovencev Udrihovim

Andre Drummond | Foto Reuters

Prvi dan novega leta je prinesel pet obračunov v ligi NBA. Na srečanju moštev dveh Slovencev je Detroit, za katerega Beno Udrih ni stopil na parket, v Miamiu premagal vročico Gorana Dragića, ki ga ni bilo v ekipi.

Trener Miami Heat Erik Spoelstra je v ekipo lahko uvrstil le devet košarkarjev, ki so dovolj zdravi in pripravljeni na napore. Med njimi tudi tokrat ni bilo slovenskega organizatorja igre Gorana Dragića, ki ga še naprej mučijo težave s hrbtom.

Kljub pomanjkanju kadra je vročica dobro začela tekmo, v prvi četrtini dosegla 37 točk, ob polčasu pa proti Detroitu Bena Udriha vodila s 66:58. A v drugem polčasu se je zgodba obrnila. Gostitelji niso bili več tako natančni, gostje pa so stopili na plin in se po dveh porazih spet veselili zmage, Miami pa je izgubil še petič zapored.

Pri poražencih je bil z 20 točkami najnatančnejši James Johnson,  pri Detroitu jih je 27 dosegel Reggie Jakcson, razigran pa je bil tudi Andre Drummond, ki je ob 25 točkah vknjižil še 18 skokov.

Atlanta po podaljšku, McCollum z osebnim rekordom

Košarkarji Atlata Hawks so končali 11 tekem dolg niz porazov na tekmah s San Antonio Spurs. Tokrat so pred domačimi gledalci zmagali po podaljšku. Indiana Pacers so bili s 117:104 boljši od Orlando Magic.

Portland je na krilih CJ McColluma, ki je s 43 točkami dosegel osebni rekord, ugnal Minnesoto. Prvo zmago leta so vpisali tudi Toronto Raptors, pri katerih je z 41 točkami blestel Kyle Lowry, slavili so pri LA Lakersih.