Thermometer Blue 0,08

Košarkarska zveza Slovenije KZS košarka

Ponedeljek, 18. 7. 2016, 8.53

Slovenske košarkarice zmagovalke EP divizije B

Slovenska košarkarska reprezentanca deklet do 20 let je na evropskem prvenstvu divizije B v črnogorski prestolnici Podgorici premagala vse tekmice, v velikem finalu z 62:45 Litvo.

Annamaria Prezelj, ki je k uspehu na zadnji tekmi pristavila 16 točk, je bila izbrana v najboljšo peterko in razglašena za najkoristnejšo posameznico evropskega prvenstva. V povprečju je na tem prvenstvu dosegala po 18,4 točke in 4,8 podaje, s čimer je bila najboljša strelka in druga podajalka tekmovanja.

Slovenska vrsta se je na tekmovalna prizorišča v tej starostni kategoriji vrnila po dolgih desetih letih, potem ko je med letoma 2000 in 2006 petkrat neuspešno iskala preboj med evropsko elito. Že takoj po vrnitvi je poskrbela za zgodovinski uspeh, saj je to prva zlata medalja ženskih reprezentanc. Prej je po odličju uspelo poseči le izbrani vrsti do 18 let, ki je leta 2009, prav tako v diviziji B, osvojila srebro. Trener je bil tudi tedaj Damir Grgić.

"Vseskozi se v slovenski ženski košarki govori o nadarjeni generaciji letnika 1997. Mislim, da smo v Podgorici, ob izredno pomembni pomoči dveh leto starejših in ene leto mlajše soigralke, dekleta dokazala, zakaj so nam dodelili ta naziv. Na vsaki tekmi smo znale stopiti skupaj in za barve naše države dajale zadnje atome moči. Gledale smo proti cilju, uvrstitvi v divizijo A, in si močno želele, da bi ga dosegle. Osvojile smo divizijo B, prihodnje leto prihajamo korak višje," je ob uspehu dejala Prezljeva.