Četrtek, 31. 8. 2017, 21.32

EuroBasket 2017, prvi tekmovalni dan

Slovenci zanesljivi, Grki neusmiljeni, Finci premagali Francoze

1

Slovenska košarkarska reprezentanca je na krilih razpoloženega kapetana Gorana Dragića v Helsinkih na prvi tekmi 40. evropskega prvenstva ugnala Poljsko (90:81). V Tel Avivu so Nemci opravili z Ukrajinci. V slovenski skupini A so se Grki znesli nad Islandci. Finci so v večerni tekmi po podaljšku premagali Francoze.

Goran Dragić | Foto: Sportida Foto: Sportida

Slovenci so v velikem slogu odprli EuroBasket. Poljska je namreč na prvi tekmi v Helsinkih korak s četo Igorja Kokoškova držala le v prvi četrtini. V nadaljevanju se je plesalo predvsem po slovenskih notah. Pri tem je izstopal Goran Dragić, ki je bil na pripravljalnih tekmah pogosto nekoliko zadržan, tokrat pa je upravičil status kapetana. Večji del tekme je bil motor slovenske igre in na koncu tudi prepričljivo najboljši strelec tekme (30 točk).

Slovenija se je od tekmeca odlepila na začetku druge četrtine, po delnem rezultatu 10:0. Prvi polčas je dobila z rezultatom 53:46, po vrnitvi iz slačilnice pa postregla še z odločnejšo igro v obrambi. Že na polovici tretje četrtine so Slovenci imeli več kot 20 točk prednosti (72:51), pri čemer je selektor Kokoškov v igro vključil deset igralcev.

Poljaki so se znova približali šele v drugem delu zadnje četrtine (86:79), v slovenske vrste vnesli nekaj živčnosti, a realne možnosti za preobrat niso imeli.

1 / 19

Na prvi dan 40. evropskega prvenstva bodo aktivni košarkarji v skupinah A in B, ki domujeta v Helsinkih in Tel Avivu. V petek, torej na drugi tekmovalni dan, bosta zaživeli še predtekmovalni skupini C (Cluj) in D (Istanbul).

Slovenci bodo na parket znova stopili v soboto, ko se bodo pomerili s Finsko.