Nedelja, 7. 5. 2023, 17.38

12 mesecev

kvalifikacijski turnir, košarkar 3 na 3

Slovenci so si priigrali vstopnico za svetovno prvenstvo

košarkka 3 na 3 | Slovenci so si zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu. | Foto KZS

Slovenci so si zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu.

Slovenska reprezentanca v košarki 3 na 3 si je izborila nastop na svetovnem prvenstvu, ki se bo konec maja začelo v Avstriji. Na kvalifikacijskem turnirju so premagali vse tri tekmece; najprej Kitajsko z 21:12, nato Ruando z 21:19 in danes še Madžarsko z 21:18. Barve Slovenije so zastopali Adrian Hirschmann, Blaž Janežič, Jure Ličen in Jakob Strel.

Na SP bo nastopilo po 20 reprezentanc v vsaki kategoriji. Med moškimi sta si mesto na Dunaju danes zagotovila še Izrael in Madžarska, ki je bila v odločilni tekmi boljša od Kitajske.

Preostali udeleženci SP v moški konkurenci so Avstrija, Avstralija, Japonska, Mongolija, Belgija, Francija, Nemčija, Latvija, Litva, Nizozemska, Poljska, Srbija, Švica, Brazilija, Portoriko, ZDA in Madagaskar.

Na lanskem svetovnem prvenstvu v belgijskem Antwerpnu so Slovenci obstali v skupinskem delu in se jim ni uspelo uvrstiti v izločilne boje. Sicer pa so na prvenstvu pred štirimi leti v Amsterdamu v četrtfinalu izgubili proti poznejšemu prvaku ZDA in zasedli končno sedmo mesto. Leta 2016 in 2018 so na prvenstvih na Kitajskem in na Filipinih osvojili bron.

Med dekleti Slovenije ne bo na SP, v ženski konkurenci so bile v kvalifikacijah uspešne reprezentance Avstralije, Češke in Izraela.

Sportal Košarkarji 3x3 obstali v skupinskem delu EP
Sportal Slovenski košarkarji 3x3 po porazu proti Egiptu končali nastope